Alexandros Panayi

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Alex Panayi 2011 m.

Alexandros Panayi (gr. Αλέξανδρος Παναγή, taip pat žinomas kaip Alex Panayi; g. 1970 m. birželio 24 d. Nikosijoje) yra Kipro dainininkas ir dainų autorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokėsi Berklio muzikos koledže Bostone, Masačusetse. Studijuodamas JAV, muzikavo su žinomais atlikėjais Gary Burton ir Peter Erskine. Tuo metu jis buvo cappella grupės „The Vocal Summit“, su kuria atlikėjas gastroliavo JAV, narys.

1989 metais Alexandros pirmą kartą pasirodė 1989 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse kaip Kipro atstovų Yiannis Savvidakis ir Fani Polymeri pritariantysis dainininkas. Po metų atlikėjas Kipro nacionaliniame finale su daina „Pistevo“ finišavo trečioje vietoje. 1991 m. jis vėl buvo šalies atstovės Elena Patroklou pritariantis vokalistas, o 1993-aisiais Alexandros vėl užėmė trečiąją vietą nacionaliniame finale, šį kartą su daina „Gia sena tragoudo“. 1995 metais atlikėjas trečiu bandymu su kūriniu „Sti fotia“ nugalėjo atrankos konkursą, po kurio jis buvo išrinktas atstovauti savo šaliai 1995 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse, vykusiame Airijos sostinėje Dubline. Iš kitų šalių gavęs 79 taškus (12 taškų gavo iš Vengrijos) užėmė devintą vietą.

Po trejų metų atlikėjas vėl bandė laimę Kipro nacionalinėje atrankoje. Kartu su Marlain Angelidou atlikę kūrinį „Fterougisma“, užėmė antrą vietą. 2000 metais, kaip dueto „Voice“ narys laimėjo nacionalinį finalą su daina „Nomiza“. Stokholme vykusioje 2000 m. „Eurovizijoje“ duetas surinko 8 taškus ir liko 21 vietoje. Paskutinį kartą Alexandros šalies atrankose dalyvavo 2009 metais, kur su daina „There is Love“ liko šeštas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Evridiki
„Íme ánthropos ki egó“
EuroChipre.svg
Kipro atstovas Eurovizijoje

1995
Po to:
Constantinos Christoforou
„Mono Yia Mas“
Prieš tai:
Marlen Angelidou
„Tha'nai Erotas“
EuroChipre.svg
Kipro atstovas Eurovizijoje
(kaip dueto Voice narys)

2000
Po to:
One
„Gimme“