Aleksandras Vasiljevas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Aleksandras Vasiljevas

Aleksandras Vasiljevas 2010 m.
Biografija
Pilnas vardasAleksandras Georgijevičius Vasiljevas
Dar žinomasSplin
Gimė1969 m. birželio 25 d. (53 metai)
KilmėLeningradas, TSRS
ŽanraiRokas
Aktyvumo metai1986 iki dabar

Aleksandras Georgijevičius Vasiljevas (rus. Александр Георгиевич Васильев g. 1969 m. liepos 15 d. Leningrade) – rusų muzikantas, grupės „Splin“ (rus. Сплин) solistas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmus penkis vaikystės metus praleido Fritauno (angl. Freetown) mieste (Siera Leonės sostinė), kur jo tėvas (inžinierius) dirbo uosto statyboje, o motina dėstė rusų kalbą ir literatūrą mokykloje.

1974 metais visi Sovietų Sąjungos piliečiai buvo evakuoti atgal į TSRS. Vasiljevų šeima persikrausto į Zarasus, o 1976 grįžta į Leningradą.

Kai jam buvo 12 metų jis apsilanko pirmajame gyvenime koncerte, kuris palieka jam didelį įspūdį: „Aš supratau, kad man reikia užsiimti tuo pačiu ir kad man nuo to niekur nedingti“. Būdamas pirmūnu, aštuntoje klasėje palieka mokyklą ir savo gyvenimą susieja su gitara.

1986 metais Alaksandras įstoja į Leningrado Aviacinių Prietaisų Gamybos institutą, kur susipažįsta su būsima žmona ir Aleksdru Morozovu (Александр Морозов). Taip atsiranda grupė „Mitra“ rus.Митра“. 1988 grupė nepraeina atrankos į Leningrado roko klubą.

Aleksandras dvejiems metams išeina į armiją, kur rašo dainas, kurios vėliau pateks į albumą Пыльная быль (Dulkėti faktai). 1990 metais grįžęs iš kariuomenės įsidarbina Satyros teatre montuotuotoju.

1992 metais šstoja į Teatrinio instituto ekonomikos fakultetą. Netrukus jis įsidarbina Bufo rus.Буфф“ teatre, kur supažindinamas su Nikolajumi Rostovskiu (Николай Ростовский) ir pradeda įrašinėti pirmą albumą. 1994 gegužę albumas buvo baigtas.


Gegužės 27-ąją, per Sankt Peterburgo 291-ąsias metines, vakarėlyje skirtame pirmojo albumo užbaigimui susipažįsta su Stasu Berezovskiu (Стас Березовский). Ši diena ir yra oficialus grupės Splin rus. Сплин gimtadienis.

2004 metais išleidžiamas pirmas solinis Aleksandro Vasiljevo albumas – Черновики (Juodraščiai).

Spalio 12-ąją 2006 metais Vasiljevų šeimoje ypatingas įvykis – gimė sūnus Leonidas. Jam skirta daina Сын (Sūnus) iš albumo Раздвоение личности (Asmenybės susidvejinimas).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]