Afrikos lengvieji pėstininkai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Afrikos lengvieji pėstininkai (pranc. Infanterie Légère d'Afrique) – Prancūzijos armijos dalinių, priskirtų Afrikos armijai, kategorija 1832-1977 m. Pirmieji šios rūšies batalionai buvo sudaryti iš nuteistų kariškių, surinktų iš visų Prancūzijos armijos šakų, kurie atliko savo bausmes karo kalėjimuose, bet dar turėjo atitarnauti likusį karo tarnybos laiką. Tuo metu buvo priimta tokius asmenis negrąžinti į buvusios tarnybos vietą, kur jie galėjo trikdyti drausmę ar žiauriai elgtis su tarnybos draugais.

Pirmieji du Afrikos lengvųjų pėstininkų batalionai buvo suformuoti 1832 m. ir skirti tarnybai Alžyre. Šiuose daliniuose, ironiškai vadintuose pranc. les Joyeux ('linksmuoliai'), buvo palaikomi geležinė drausmė, ir jie buvo daugiausia naudojami kelių tiesimui ir panašiems darbams. Prireikus jie dalyvavo ir karo veiksmuose Afrikoje, Indokinijoje ar pačioje Prancūzijoje (Pirmojo pasaulinio karo metais). Prieš prasidedant Antrajam pasauliniam karui trys batalionai šių pėstininkų buvo pasiųsti Prancūziją statyti įtvirtinimų, 1940 m. balandžio mėnesį buvo perginkluoti ir kariavo iki Prancūzijos pralaimėjimo.

Afrikos lengvųjų pėstininkų karininkai bei dalis seržantų būdavo kariškiai, komandiruoti iš kitų pulkų. Daugelis seržantų būdavo ankstesnieji „linksmuoliai“, atitarnavę savo privalomąjį dalį Afrikos lengvuosiuose pėstininkuose ir nutarę pasilikti juose toliau tarnauti.