Acinananos drėgnieji atogrąžų miškai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Acinananos drėgnieji atogrąžų miškai
Pasaulio paveldo sąrašas

Marojeji nacionalinis parkas
Vieta Flag of Madagascar.svg Madagaskaras
Tipas Gamtinis
Kriterijus ix, x
Pasaulio paveldo emblema Nuoroda 1257
Regionas** Afrika
Įrašymo istorija
Įrašas 2007  (31 sesija)
Pavojuje 2010
Madagascar location map.svg
Acinananos drėgnieji atogrąžų miškai šalies/regiono žemėlapyje
* Pavadinimas, koks nurodytas UNESCO sąraše.
** Regionas pagal UNESCO skirstymą.

Acinananos drėgnieji atogrąžų miškai – gamtinis pasaulio paveldo objektas, esantis Madagaskaro salos rytinėje dalyje. Šie miškai pasižymi unikalia biologine įvairove, kuriai būdinga endeminių rūšių gausa. Į UNESCO sąrašą Acinananos drėgnieji miškai buvo įtraukti 2007 m. dėl jų ekologinės svarbos, o 2010 m. paskelbti esantys rizikos grupėje. Bendras objekto plotas 479 661 ha, jis susideda iš 13 teritorijų šešiuose nacionaliniuose parkuose: Marojejy, Masoala, Zahamena, Ranomafana, Andringitra ir Andohahela.[1]

Kadangi Madagaskaras nuo žemyninės dalies atsiskyrė prieš 60-80 mln. metų, miškuose susiformavo unikali rūšių įvairovė. 80–90 % gyvūnų ir augalų rūšių (iš viso apie 12 000) aptinkama tik šiame regione. Dėl miškų naikinimo, rytinėje Madagaskaro dalyje likę tik 8,5 % visų anksčiau buvusių miškų. Nykstant buveinėms, išnykimo grėsmė kyla ir didelei daliai čia aptinkamų rūšių. Siekis apsaugoti šią ekosistemą buvo viena iš pagrindinių priežasčių Acinananos miškus įtraukti į UNESCO sąrašą.

Dėl nepakankamai užtikrinamos žemės ūkio veiklos, miškų kirtimo, medžioklės ir gamtinių išteklių gavybos kontrolės, Acinananos miškai 2010 m. buvo įtraukti į objektų, kuriems gresia sunykimas, grupę.

Susiję straipsniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]