Žvaigždžių vartai (laida)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Žvaigždžių vartai“ buvo TV3 televizijos šeštadieniais, 19.00 val. rodomas muzikinis šou, startavęs 2008 m. rugpjūčio 30-ąją. Projekto pradžioje buvo žadėta, kad jis truks 18 savaičių, o gruodžio 27 d. paaiškės šou nugalėtojas. Tačiau buvo nuspręsta projektą baigti anksčiau - lapkričio 22 d.[1] Jo laimėtoju tapo vestuvių dainininkas Airis (Airidas Karpavičius)[2][3], kuris gavo 75 tūkst. litų, iš kurių 50 tūkst. - reklaminis laikas TV3 eteryje. Specialų Viktoro Uspaskicho prizą - galimybę įrašyti ir išleisti solinį albumą laimėjo atlikėja Indraya.

Žvaigždžių Vartai
Žanras Muzikinis šou
Vedėjas (-ai) Arūnas Valinskas
Marijonas Mikutavičius
Skaiva Jasevičiūtė
Viktoras Uspaskichas
Komisijos nariai Marijonas Mikutavičius
Gamyba
Prodiuseris (-iai) Arūnas Valinskas
Šalis Lietuva Lietuva
Sezonai 1
Trukmė 180 min. (2 val.)
Transliacija
Leidėjas (-ai) TV3
Eterio laikotarpis 2008 m. rugpjūčio 30 d. - lapkričio 22 d.

Šou buvo tiesiogiai transliuojamas iš Kėdainių laisvalaikio ir pramogų centro „Vikonda", finalas - iš Vilniaus „Siemens" arenos. Pokalbiai su laidos dalyviais bei jų dainos transliuotos per radijo stotį „Lietus[4].

Laidos vedėjai - Arūnas Valinskas ir Skaiva Jasevičiūtė. Projekto prodiuseris - Arūnas Valinskas.

Pastarajam patekus į Lietuvos Respublikos Seimą ir pasitraukus iš šou, vieną kartą vedėju tapo Viktoras Uspaskichas, o paskutiniųjų dviejų laidų vedėjo pareigas perėmė Marijonas Mikutavičius.

Dalyviai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Į startinį 10-uką patekę dalyviai:

Nauji dalyviai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nauji dalyviai, pakeitę iškritusiuosius:

Taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šis šou nuo kitų anksčiau per TV rodytų muzikinių realybės šou skyrėsi koncepcija, kurių svarbiausioji - dalyviams nereikia gyventi uždaroje patalpoje, kurioje juos 24 val. per parą filmuotų kameros[6]. Į šou patekę žmonės darbo dienomis turėjo teisę veikti ką norintys, repetuoti kūrinius, o šeštadienį per tiesioginę laidos transliaciją demonstravo tai, ką pasiruošė per savaitę.

Dalyvius vertino ir žiūrovai, ir komisija. Komisijos pirmininkas - Marijonas Mikutavičius bei kiekvienąkart vis kiti du žinomi žmonės po dalyvių pasirodymo atrinkdavo tris, jų manymu silpniausiai pasirodžiusius atlikėjus ir jų likimą laidoje atiduodavo į žiūrovų rankas.

Skambant nominuotųjų kūriniams žiūrovai, skambindami arba siųsdami trumpąsias SMS žinutes balsuodavo už savo mėgstamą dalyvį. Tuo metu ekrane laidos metu buvo matomi besimainantys balsavimo rezultatai, išreikšti procentais. Nuskambėjus visiems trims atlikėjų kūriniams, balsavimas buvo sustabdomas gongo pagalba ir tada paskelbiamas vienas dalyvis, kuris surinko daugiausia balsų.

Šis dalyvis turėdavo teisę toliau dainuoti šou, o vieno iš likusių dviejų atlikėjų pasilikimą laidoje sprendė paties šou dalyviai atviru balsavimu. Atlikėjas, pagal žiūrovų balsavimus užėmęs 2 vietą, gaudavo papildomus 2 taškus ir taip gali turėti daugiau šansų neiškristi iš šou. Kol dalyviai tardavosi, scenoje pasirodydavo naujas atlikėjas, kuris pakeisdavo iškritusį dalyvį.

Vienam iš iškritusių dalyvių prieš pat finalą buvo suteikta galimybė sugrįžti po žiūrovų balsavimo internete.

Rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Palaipsniui iškritę dalyviai: Lina[7], Agnė[8], Dainius[9], Vitalija[10], duetas Violeta su Dariumi[11], Nora ir Renata. Buvo iškritę Paulius ir Aleksandras, tačiau pirmąjį išimties tvarka grąžino internete balsavę žiūrovai[12], o antrąjį - Viktoras Uspaskichas[13].

  • Lapkričio 15 d. įvyko pusfinalis, po kurio iškrito du dalyviai - Ingrida ir Martynas. Pastarasis sugrįžo į šou po anksčiau skelbtojo priešfinalinio žiūrovų balsavimo internete.
  • Lapkričio 22 d. laidoje į superfinalą Vilniaus „Siemens" arenoje pateko Airis, Martynas ir Vytautas. 3-iąją vietą ir 10 tūkst. Lt laimėjo Vytautas, 2-ąją vietą ir 15 tūkst. Lt - Martynas, 1-ąją vietą, 25 tūkst. Lt ir reklaminio TV3 eterio laiko už 50 tūkst. Lt laimėjo Airis[14].

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]