Žalonierius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Žalonierius

Žalonierius (rus. жалонер, iš pranc. jalonneur) – kareiviai Rusijos armijoje, kurie nešioja žalonierinius ženklus (жалонерные значки; specialios vėliavėlės), kuriomis žymi jų daliniui skirtą vietą planuojamoje rikiuotėje. Žalonierius iš anksto sųsdavo į vietą, kur rikiuosis kariuomenės daliniai.

Pirmieji žalonieriai Rusijo armijoje atsirado 1819 m. 1821 m. jie atsirado visoje Rusijos kariuomenėje.

Rusijos armijoje žalonierinius ženklus turėdavo kiekvienas batalionas (su juoda, oranžine ir balta spalvomis) ir kiekviena kuopa (skirtingų spalvų), juos nešiodavo atitinkamai batalionų ir kuopų žalonieriai.

Bataliono žalonieriniai ženklai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bataliono žalonieriniai ženklai buvo vienodi visuose daliniuose. Jų vėliavas sudarydavo trys horizontalios juostos – balta, oranžinė ir juoda. Oranžinės juostos centre būdavo prisiūtas bataliono ar družinos (šauktinių pulkuose) numeris iš juodo audeklo lotyniškai skaitmenimis.

Gvardijos ekipažo vėliavos turėdavo santrumpą Гв.Э. (Гвардейский экипаж 'Gvardijos ekipažas'). Inžineriniai ir kiti techniniai daliniai, mažesni už batalioną, bei karinės mokyklos vėliavose santrumų visai neturėdavo. Tiesa, yra liudijimų, kad karinių mokyklų žalonierinėse vėliavose oranžinė juosta turėdavo tokį patį trumpinį kaip ir jų antpečiai.

Ryšys su žolnieriumi[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rusų kalboje terminas žalonierius (rus. жалонер) painiojamas su terminu žolnierus (жолнёр) 'lenkų kareivis'.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iliustracijos