Raumos senamiestis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Raumos senamiestis

Raumos senamiestis (suom. Vanha Rauma) - Suomijos miesto Raumos medinis senamiestis. Senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Saugomos teritorijos dydis apie 0.3 km², kur yra maždaug 600 pastatų (įskaičiuojant sujungtus namus bei smulkesnius pastatus, pvz., pašiūres). Teritorijoje gyvena apie 800 žmonių. Raumos miestas išplėstas toliau nuo senamiesčio apie 1800-uosius metus. Seniausi pastatai siekia XVVIII amžių, nes prieš tai 1640 ir 1682 metais buvę gaisrai sugriovė senamiestį. Dauguma pastatų yra apgyvendinti, tik keliose gatvėse šalia miesto rotušę yra įsikūrusios parduotuvės.

Dėmesį traukia Kirsti namas, kuris yra senas žvejo namas, menantis XVIII-XIX amžių, ir Marela namas, kurį kadaise valdė jūrininkas, mena XVIII amžių, bet turi XIX amžiaus fasadą. Abejuose namuose veikia muziejai. Mediniame senamiestyje garsūs yra ir keli mūriniai namai - Šventojo Kryžiaus bažnyčia, senas XV amžiaus Pranciškonų vienuolynas, kuriame yra viduramžius menančių piešinių, ir miesto rotušė, kuri pastatyta 1776 metais. Kita bažnyčia Raumoje - Švč. Trejybės - buvo pastatyta XV amžiuje, bet sudegė 1640 m.

UNESCO vėliava UNESCO pasaulio paveldas
Objekto nr. 582
(anglų k.)(prancūzų k.)