Raumos senamiestis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Raumos senamiestis

Raumos senamiestis (suom. Vanha Rauma) – Suomijos miesto Raumos medinis senamiestis. Senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Saugomos teritorijos dydis apie 0.3 km², kuriame yra maždaug 600 pastatų (įskaičiuojant sujungtus namus bei smulkesnius pastatus, pvz., pašiūres). Teritorijoje gyvena apie 800 žmonių. Raumos miestas išplėstas toliau nuo senamiesčio apie 1800 m. Seniausi pastatai siekia XVIII amžių, nes prieš tai 1640 m. ir 1682 m. kilę gaisrai sudegino senamiestį. Dauguma pastatų yra apgyvendinti, tik keliose gatvėse šalia miesto rotušės yra įsikūrusios parduotuvės.

Dėmesį traukia senas žvejo Kirsti namas, menantis XVIII–XIX amžių ir Marela namas, kurį kadaise valdė jūrininkas, menantis XVIII amžių, tačiau XIX amžiaus fasadu. Abejuose namuose veikia muziejai. Mediniame senamiestyje garsūs yra ir keli mūriniai namai – Šventojo Kryžiaus bažnyčia, senas XV amžiaus Pranciškonų vienuolynas, kuriame yra viduramžius menančių piešinių, ir miesto rotušė, pastatyta 1776 m. Kita bažnyčia Raumoje – Švč. Trejybės – buvo pastatyta XV amžiuje, bet sudegė 1640 m.


UNESCO vėliava UNESCO pasaulio paveldas
Objekto nr. 582
(anglų k.)(prancūzų k.)