Phil Collins

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Phil Collins
Biografija
Pilnas vardas Phillip David Charles Collins
Gimė 1951 m. sausio 30 d. (64 metai)
Kilmė Jungtinė Karalystė Anglija, JK
Žanrai Progresyvus rokas, rokas, pop rock, pop, elektroninė muzika
Kūrinių kalbos anglų
Veikla vokalistas, būgnininkas, aktorius, kompozitorius
Instrumentai vokalas, būgnai, pianinas, klavišiniai, mušamieji, trimitas
Aktyvumo metai su Flaming Youth: 1968–1970
su Genesis: 1970–1996, 2006–2011
Solo: 1980–2011
Įrašų kompanija Virgin
Atlantic
Svetainė philcollins.co.uk

Philip David Charles Collins (g. 1951 m. sausio 30 d., Midlsekse, Anglija) – Did. Britanijos dainininkas, progresyvaus roko grupės „Genesis“ vokalistas ir būgnininkas, 7-ių „Grammy“, 5-ių „Brit Award“, 3-ių „American Music Award“, 2-ių „Auksinių gaublių“ ir „Oskaro“ apdovanojimų laureatas, Karališkojo Viktorijos ordino leitenantas. Dainininką garsina tokie Nr. 1 pozicijas topuose pasiekę hitai kaip „Another Day in Paradise“, „Easy Lover“, „A Groovy Kind of Love“, „In The Air Tonight“ ir kt. Dainininkas taip pat yra sukūręs filmų garso takelius ir bei suvaidinęs kine.

2010 m. išleidęs 8-ąjį solinį albumą „Going Back“, 2011 m. Ph. Collins nutarė padaryti karjeros pertrauką, bet vėliau paskelbė nutraukiantis muzikinę karjerą dėl sveikatos problemų (klausos dešinėje ausyje praradimo bei negalėjimo pilnavertiškai groti būgnais) bei noro daugiau skirti dėmesio savo šeimyniniam gyvenimui.

Diskografija[taisyti | redaguoti kodą]

Studijiniai albumai[taisyti | redaguoti kodą]

 • 1981 m. – Face Value
 • 1982 m. – Hello, I Must Be Going!
 • 1985 m. – No Jacket Required
 • 1989 m. – …But Seriously
 • 1993 m. – Both Sides
 • 1996 m. – Dance Into the Light
 • 2002 m. – Testify
 • 2010 m. – Going Back

Filmų garso takeliai[taisyti | redaguoti kodą]

 • 1999 m. – Tarzan
 • 2003 m. – Brother Bear

„Genesis“ ir solinė karjera[taisyti | redaguoti kodą]

Pirmąjį būgnų komplektą būsimasis muzikantas gavo, būdamas 5-ių. Besimokydamas mokykloje, įkūrė grupę „Real Thing“, vėliau prisijungė prie grupės „Freehold“, tada – „Hickory“ (kuri netrukus persivadino į „Flaming Youth)“, bendradarbiavo su George Harrison. 1970 m. Ph. Collins tapo grupės „Genesis“ (kuri susikūrė 1967 m.) būgnininku. Kai 1975 m. iš jos pasitraukė vokalistas Peter Gabriel, grupė turėjo beveik pusę mln. svarų sterlingų skolos ir jos ateitis atrodė neaiški. Jos nariai kartu su būgnininku P. Collinsu intensyviai ieškojo naujo vokalisto, tačiau kai per 18 mėnesių perklausius virš 400 kandidatų, bet taip ir neradus tinkamo, P. Collins nenoriai pats stojo prie mikrofono, likę grupės nariai vienbalsiai nusprendė, kad tinkamesnio varianto net nebereikia ieškoti. [1] Sekančiais metais išleistas grupės albumas „A Trick of the Tail“ nuojautą patvirtino – grupė sėkmingai padengė skolas ir toliau eksperimentuodami muzikiniuose ieškojimuose, sulyg kiekvienu nauju albumu ėmė kopti vis į didesnes aukštumas, kol galiausiai tapo viena įtakingiausių pasaulio grupių. 1977 m. grupė tapo trio (Ph. Collins, T. Banks, M. Rutherford), ir ši jos sudėtis nepakito beveik 20 metų, ilgiausiai per jos gyvavimo laikotarpį.

1981 m. Ph. Collins išleido savo pirmąjį albumą „Face Value“, kuriuo pažymėjo labai sėkmingos solo karjeros pradžią, tačiau grupės „Genesis“ jis neapleido, paraleliai derindamas abi veiklas. [2] 1984 m. jis taip pat buvo sudalyvavo garsiajame „Band Aid“ projekte, kurio įrašytame kūrinyje „Do They Know it’s Christmas?“ ne tik dainavo, bet ir grojo būgnais (ši daina tapo geriausiai perkamu Did. Britanijos singlu muzikos istorijoje, iki 1997 m. jį aplenkė Elton John „Candle in the Wind“).

„Genesis“ lyderiu Phil Collins buvo iki 1996 m. ir galiausiai pasitraukė, norėdamas visą savo dėmesį skirti solinei karjerai. Tais pačiais metais jis įkūrė „The Phil Collins Big Band“, kurioje grojo būgnais. Grupė atlikdavo įvairių „Genesis“ ir Collinso solinės karjeros hitų džiazo bigbendo versijas. Tačiau kai „Genesis“ susirado naują vokalistą Ray Wilson ir išleido vieną albumą, paskelbė apie veiklos pertrauką, ir po 10 metų – 2006 m. – grupė vėl atsikūrė ankstesniąja sudėtimi: Collins, Tony Banks ir Mike Rutherford, kurie 2007 m. Europoje ir Š. Amerikoje surengė koncertinį turnė „Turn It On Again: The Tour“.

Indėlis į kiną[taisyti | redaguoti kodą]

Pažymėtina, kad Phil Collins karjera pramogų versle prasidėjo dar vaikystėje, kuomet jis britų kino juostose vaidino vaikiškas roles. Vėliau, jau tapęs garsiu muzikantu, Collinsas trumpam vėl sugrįždavo prie aktorystės. Žymiausios jo rolės – pagrindinis Basterio Edvardso vaidmuo 1988 m. britų biografiniame kino filme „Buster“ apie traukinio apiplėšimą bei pagr. Rolando Kopingo vaidmuo 1993 m. australų juodojoje komedijoje „Frauds“; taip pat rolė vienoje garsaus serialo „Majamio policija“ serijoje.

Ph. Collinso diskografijoje svarbią vietą užima muzika filmų garso takeliams – jo sukurtos dainoms skambėjo filmuose „Against All Odds“ (daina „Against All Odds (Take a Look at Me Now)“; buvo nominuota „Oskarui“), „White Nights“ („Separate Lives“ kartu su Marilyn Martin; nominuota „Oskarui“), „Buster“ („Two Hearts“ – vėlgi nominuota „Oskarui“, „Groovy Kind of Love“, „Loco in Acapulco“ bei „Big Noise“), V. Disnėjaus animacinių filmų „Tarzanas“ bei „Brolis Lokys“ muzikiniai takeliai.

Pripažinimas[taisyti | redaguoti kodą]

Phil Collins yra vienas iš didžiausią pripažinimą pelniusių pasaulyje muzikantų – parduota virš 300 mln. jo įrašų: 150 mln. kartu su „Genesis (grupė)|Genesis“ ir 150 mln. jo solinių darbų. Tiek su vienu, tiek su kitu iš šių pasiekimų jis patenka į 30-ies sėkmingiausių atlikėjų per visą muzikos istoriją sąrašą. Pažymėtina, kad Ph. Collins yra vienas vos iš trijų atlikėjų, kuriam tą pavyko padaryti tiek kartu su grupės, tiek ir su solo darbais (kiti du yra Michael Jackson ir Paul McCartney).

1985 m. JAV singlų tope pirmą vietą pasiekė net 3 šio britų atlikėjo dainos – daugiau už bet kurį kitą atlikėją tais metais. Iš viso 9 Ph. Collinso dainos užkopė į 1-ą JAV bei Did. Britanijos singlų topo vietą: 7-ios JAV („Against All Odds (Take a Look at Me Now)”, „One More Night“, „Sussudio“, „Separate Lives“ su Marilyn Martin, „A Groovy Kind of Love“, „Two Hearts“ bei „Another Day in Paradise“) ir 3 – Did. Britanijoje („You Can’t Hurry Love“, „Easy Lover“ bei „A Groovy Kind of Love“), o tai pažymėjo dar didesnę jo sėkmę nei kartu su „Genesis“. O susumavus solo ir bendrus Collinso hitus, jis 9-ajame dešimtyje „JAV Billboard Hot 100“ Top 40-uke turėjo daugiausiai kūrinių iš visų atlikėjų.

Dainos „Two Hearts“ (panaudota filme „Buster“) bei „You’ll be in My Heart“ (panaudota anim. filme „Tarzanas“) pelnė Ph. Collinsui po „Auksinį gaublį“, o pastaroji dar ir bene patį vertingiausią pramogų pasaulio apdovanojimą – Kino Akademijos „Oskarą“. 2002 m. dainininkas gavo „Disnėjaus legendos“ apdovanojimą (tapo jauniausiu atlikėju, kada nors pelniusį šį apdovanojimą). 1999 m. jis gavo savo žvaigždę Holivudo Šlovės alėjoje, o 2010 m. kartu su „Genesis“ buvo įtrauktas į „Rokenrolo šlovės muziejų“.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

 1. www.biography.com Phil Collins biography
 2. www.drummerworld.com Drummerworld: Phil Collins

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]