Geffen Records

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Geffen Records
Geffenlogo.jpg
Pagrindinė bendrovė Universal Music Group
Įkurta 1980 m.
Įkūrėjas David Geffen
Žanras Įvairūs
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos
Vieta Santa Monika, Kalifornija
Tinklalapis Geffen Records

Geffen Records yra Jungtinių Amerikos Valstijų įrašų kompanija, priklausanti Universal Music Group.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Pradžia[taisyti | redaguoti kodą]

Geffen Records buvo įkurta 1980 metais. Kompaniją įkūrė David Geffen, kuris taip 1970 įkūrė kitą įrašų kompaniją Asylum Records. Geffen kartu su Warner Bros. Records pagalba sukūrė Geffen Records. Warner finansavo kompanijos išlaidoms, o Geffen tapo valdytoju.

Geffen Records pirmasis atlikėjas buvo disko žvaigždė Donna Summer, kurios auksinis albumas The Wanderer tapo pirmuoju įrašų kompanijos išleistu įrašu. Kitas išleistas įrašas buvo Double Fantasy , kurį atliko John Lennon ir Yoko Ono. Tai buvo pirmasis Lennon albumas su nauja medžiaga. Po dviejų dienų kai albumas pasiekė topus, Lennon buvo nužudytas Niujorke. Albumas tapo pirmuoju Geffen #1 vietos albumu ir buvo parduotas kelių milijonų tiražu (dabar albumo teisės priklauso EMI).

Geffen Records kiti garsūs atlikėjai buvo: Quarterflash, Oxo, Asia, Wang Chung, Kylie Minogue, ir Sammy Hagar.

Per trumpą laiką su Geffen Records pasirašė labai garsios muzikos ikonos kaip Elton John, Cher, Don Henley, Joni Mitchell, Neil Young, Peter Gabriel, ir Jennifer Holliday. Dešimtmečio pabaigoje kompanija pradėjo daugiau eksploatuoti roko muziką. Garsūs roko muzikantai pasirašę su Geffen buvo: Whitesnake (tiktai JAV), Guns N' Roses, Tesla ir Aerosmith. Paskui 1990 metais Geffen sukūrė subsidiarinę įrašų kompaniją DGC Records 1990, kuri labiau sutelkė dėmesį į kitas muzikos žanrus, ir vėliau paskatino alternatyvaus roko iškilimą.

Geffen įrašų kompanijos[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Universal Music Group.

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]