Drotingholmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Drotingholmo pilis

Drotingholmas (šved. Drottningholms slott) − pilis Švedijoje, Melareno ežero Loviono saloje. Nuo 1981 m. pilis yra Švedijos karalių rezidencija.

1991 m. Drotingholmas įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

XVI a. Švedijos karalius Jonas III Vaza savo žmonai Kotrynai Jogailaitei Loviono saloje pastatė pilį. Tačiau 1662 m. pilis sudegė. Po metų, karalienės Jadvygos Eleonoros įsakymu buvo pradėta statyti nauja pilis. Pilį projektavo architektas Nikodemas Tesinas, o po jo mirties darbus tęsė jo sūnus. Tuo metu tai buvo pirmoji pilis šiaurės Europoje pastatyta Versalio stiliumi − be stiprių sienų, bokštų ir kitų viduramžių piles atributų.

1744 m. Drotingholmo pilis buvo padovanota princesei Luizai Ulrikei Prūsei jos vestuvių proga su Švedijos karalystės įpėdiniu Adolfu Frederiku. 1777 m. princesė pardavė Drotingholmą Švedijos iždui. To dėka, jos sūnus Gustavas III ir jo tolimesni įpėdiniai liko pilies valdytojais.

Didžiąją dalį XIX a. pilis buvo tuščia ir nerestauruojama. Tik 1907 m. Drotingholmo pilis buvo pilnai atrestauruota. Nuo tada pilyje vėl apsistoja Švedijos monarchai.


UNESCO vėliava UNESCO pasaulio paveldas
Objekto nr. 559
(anglų k.)(prancūzų k.)

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg Vikiteka: Drotingholmas – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka