Walther Funk

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
V.Funkas

Walther Funk (adapt. Valteris Funkas, 1890 m. rugpjūčio 18 d. – 1960 m. gegužės 31 d. Diuseldorfe) – vokiečių žurnalistas, reicho ekonomikos ministras, Reichsbanko prezidentas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1921 m. buvo Berlyno biržos laikraščio redaktorius, nuo 1927 m. – Berlyno biržos ir Berlyno pramonės ir prekybos rūmų spaudos atstovas. Nuo 1931 m. gegužės mėn. redagavo VNSDP leidinį Politinė-ekonominė spaudos apžvalga.

1932 m. birželio mėn. išrinktas Reichstago deputatu, tačiau 1933 m. sausio mėn. mandato atsisakė ir pradėjo vadovauti Hitlerio vyriausybės spaudos tarnybai. Tų pačių metų kovo mėn. paskirtas Liaudies švietimo ir propagandos ministerijos valstybės sekretoriumi. Po Ilgųjų peilių nakties jo pozicijos sustiprėjo,1937 m. lapkričio mėn. tapo reicho ekonomikos ministru ir generaliniu įgaliotiniu karinės ekonomikos klausimais. Nuo 1939 m. sausio mėn. kartu buvo ir Reichsbanko prezidentas.

Po Antrojo pasaulinio karo suimtas, Niurnbergo tribunole nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Iš Špandau kalėjimo paleistas 1957 m. dėl sveikatos būklės.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]