Virš įstatymo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Virš įstatymo

PavadinimasLawless
Kilmės šalis JAV
RežisieriusJohn Hillcoat
Scenaristas (-ai)Nick Cave
KompozitoriusNick Cave
Warren Ellis
VaidinaShia LaBeouf
Tom Hardy
Guy Pearce
Mia Wasikowska
Metai2012
Žanraskriminalinė drama
Trukmė115 min.
Kalbaanglų
Premjera Lietuvoje2012 m. gruodžio 7 d.
Biudžetas26 mln. JAV dolerių
Pajamos53,6 mln. JAV dolerių
IMDb įrašas

Virš įstatymo arba Pati girčiausia apygarda pasaulyje (angl. Lawless) – 2012 m. JAV sukurta kriminalinė drama pagal Matto Bonduranto romaną „The Wettest County in the World“, kurį jis parašė įkvėptas savo senelio Jacko Bonduranto istorijos. Scenarijų filmui sukūrė žinomas australų muzikantas Nick Cave.

Juosta debiutavo 2012 m. Kanų kino festivalyje ir dalyvavo jo pagrindinėje programoje.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filmo veiksmas vyksta Virdžinijos valstijoje Didžiosios depresijos ir Sausojo įstatymo laikais. Broliai Bondurantai, kaip ir daugelis toje apygardoje, užsiima naminės degtinės gamyba ir prekyba. Verslas veikia be trikdžių, nes vietinė policija į tai žiūri pro pirštus ir net pati perka alkoholį iš brolių.

Situacija visiškai pasikeičia, kai iš Čikagos atvykę gangsteriai susidoroja su vietiniu prokuroru ir šio vietą užima naujas. Šio atstovas, specialusis agentas Čarlis Reikas pareikalauja visų degtindarių mokėti duoklę, jei šie nori ir toliau versti naminės gamyba. Daugelis nusileidžia, tik ne Bondurantai, ir prasideda karas. Negana to, jaunesnysis iš brolių, Džekas, reikalauja vis didesnių teisių ir didesnės pelno dalies, nes mano galintis būti pilnateisiu „verslo“ dalyviu. Po to, kai sunkiai sužeidžiamas vyriausias brolis Forestas, Džekas, išvengęs policijos, kuri dabar padeda Reikui, paslapčia nugabena alkoholio krovinį į kitą valstiją ir ten jį parduoda. Džeko vertė brolių akyse kiek pakyla, tačiau, norėdamas padaryti įspūdį savo draugei Bertai, jis atsiveža ją prie „naminės“ fabriko, kurį tuo metu užpuola Reiko žmonės. Džekui pavyksta pabėgti, tačiau Reikas nužudo Kriketą Peitą – neįgalų jaunuolį, padėjusį Bondurantams. Visi pasipiktinę tokiu elgesiu, net vietiniai policininkai, tačiau jie priversti taikstytis su prokuroro įgaliotinio Reiko darbo metodais.

Nors policija uždaro sieną su kita valstija ir sutelkia pajėgas, Džekas nusprendžia atkeršyti Reikui. Prie policijos užtverto kelio įvyksta susišaudymas, kurio metu Džekas sužeidžiamas, tačiau jam į pagalbą atskuba broliai, o netrukus – ir kiti „naminės“ gamintojai. Policija stengiasi išvengti kraujo praliejimo, tačiau Reikas reikalauja nušauti visus nepaklusniuosius ir galiausiai pareigūnai atgręžia ginklus prieš jį patį…

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Shia LaBeouf – Džekas Bondurantas
  • Tom Hardy – Forestas Bondurantas
  • Jason Clarke – Hovardas Bondurantas
  • Guy Pearce – Čarlis Reikas
  • Jessica Chastain – Megė Bjuford
  • Mia Wasikowska – Berta Miniks
  • Dane DeHaan – Kriketas Peitas
  • Chris McGarry – Denis
  • Gary Oldman – Floidas Baneris