Vincas Petras Aleksandravičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vincas Petras Aleksandravičius SDB (1911 m. spalio 19 d. Tauragės apskrities, Švėkšnos parapijos, Užlaukio kaime2005 m. lapkričio 16 d. Romoje (Italija)) – pedagogas, spaustuvininkas ir knygų iliustratorius-grafikas. Lietuviško poligrafinio šrifto sukūrėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokėsi Švėkšnos pradinėje mokykloje ir to paties miestelio progimnazijoje. 1928 m., įtakotas žinomo Lietuvos saleziečio Antano Skelčio, išvyko į Italiją, kur San Beninjo amatų mokykloje mokėsi knygrišybos ir piešimo. Mokyklą baigė su pagyrimu.

1935 m. įstojo į Saleziečių ordiną ir mokytojavo San Beninjo amatų bei kitose, spaustuvininkus ruošiusiose mokyklose Italijoje. Po Antrojo pasaulinio karo Castelnuovo lietuvių gimnazijoje paruošė grupelę jaunųjų lietuvių spaustuvininkų. Vėliau, dirbdamas Vatikano Poliglotta spaustuvėje, sukūrė lietuvišką poligrafinį šriftą, kurį aukštai įvertino italų specialistai. Šriftas buvo naudojamas lietuviškai literatūrai spausdinti. Nuo 1968 m. darbavosi Pijaus XI saleziečių institute Romoje, čia spausdinti leidiniai buvo iliustruojami ir jo piešiniais.

Lietuvai atgavus Nepriklausomybę lankėsi tėviškėje, padovanojo savo apipavidalintų knygų. Spaustuvėse dirbo iki 2001 m.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]