Vikipedijos aptarimas:Naudotojų klonai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Antras Balsavimas[redaguoti vikitekstą]

Kadangi jau gan ilgą laiką papildytos ir pataisytos taisyklės nesusilaukė jokių prieštaravimų, manau, galima pradėti balsavimą. Balsuojama pagal Vikipedijos taisyklių priėmimo tvarką. Balsavimo pabaiga - ne anksčiau spalio 26 d. --Nomad 22:36, 12 spalio 2011 (EEST)

[redaguoti vikitekstą]

 • Nomad 22:36, 12 spalio 2011 (EEST)
 • --Snooker apt. 22:41, 12 spalio 2011 (EEST)
 • Yra smulkių taisytinų vietų, bet jas galima bus paskui pakeisti konsensuso būdu.--Dirgela 22:47, 12 spalio 2011 (EEST)
 • Hugo.arg 23:20, 12 spalio 2011 (EEST)
 • AudriusA 21:50, 13 spalio 2011 (EEST)
 • -- Vpovilaitis Aptarimas Indėlis 17:07, 14 spalio 2011 (EEST)

Prieš[redaguoti vikitekstą]

 • Kodėl aš negaliu pirmadieniais Vikipedijoje būti Marytė, o antradieniais Jonukas? Ir pirmadieniais pildyt straipsnius apie gėles, o antradienis apie žvejybą! Pats savaime klonų turėjimas nedaro žalos enciklopedijai, daro žalą veiksmai atliekami su tais klonais. Ir didžiausia bėda tik tai, kad juos gali naudoti vienas žmogus balsavimuose ar diskusijose apsimesdamas keliais asmenimis. Štai tai ir turėtų būti draudžiama, o ne klonų turėjimas. Ta-Ntalas 23:14, 12 spalio 2011 (EEST)

Balsavimo rezultatai[redaguoti vikitekstą]

Taisyklės priimtos --Nomad 06:56, 27 spalio 2011 (EEST)

Komentarai[redaguoti vikitekstą]

Atsakymas Ta-Ntalui: daug paprasčiau uždrausti klonų naudojimą apskritai, nei susekti kur kokie klonai kam naudojami. Todėl pagal nutylėjimą klonų naudojimas draudžiamas, leidžiama tik tuomet, kai tikrai reikia. Kažkiek analogiška būtų realiame gyvenime ginklo laikymas; pats savaime jis žalos nedaro, tačiau vardan efektyvumo ginklus turėti pagal nutylėjimą draudžiama, išskyrus specialius atvejus. Straipsnių rašymas apie gėles ir paukščius galimas ir su viena naudotojo paskyra, tam nebūtina prisikurti klonų. --Nomad 23:17, 12 spalio 2011 (EEST)

Kai kuriose šalyse ginklų turėjimas leidžiamas ir nusikaltimų ten ne daugiau nei šalyse, kur juos turėti draudžiama. Antra čia laisvoji enciklopedija, jei kažkam norisi susidvejinti, tegul dvejinasi. Ta-Ntalas 23:19, 12 spalio 2011 (EEST)

Ankstesnės versijos aptarimai[redaguoti vikitekstą]

Jokių trūkumų nepastebėjau ;).--Atlantas 23:39, 2008 vasario 3 (EET)--Atlantas 23:49, 2008 birželio 26 (EEST)

Galimos sankcijos pagrindiniam naudotojui yra paliekamos administratorių diskrecijai. - ??? Siggis 21:26, 2008 birželio 12 (EEST)

Tai reiškia, kad administratoriai pagal situaciją gali nuspręsti, ar blokuoti pagrindinį naudotoją ar ne, ar ką dar su juo daryti. --Mea 21:44, 2008 birželio 12 (EEST)
Pataisiau kitaip, nereikia mandrumų, kam jie. Siggis 21:48, 2008 birželio 12 (EEST)
Sutinku, penkiaaukščių frazių reikia vengti kur įmanoma. --Nomad 21:50, 2008 birželio 12 (EEST)
Aš irgi pritariu, tik nelabai aiškiai buvo suformuluotas Siggio klausimas:). --Mea 22:04, 2008 birželio 12 (EEST)

Vardų erdvė[redaguoti vikitekstą]

Siūlau įrašyti tokį punktą, kad jei yra norintis aktyvus naudotojas pasikeisti į užblokuoto klono vardą, galima jį atlaisvinti (atliekant į usurpation pan. praktika, kai atlaisvinami neaktyvių naudotojų vardai). T.y. blokuoto klono vardo erdvę (akauntą) perkelti į "Klono_vardas (blokuotas)", o norintį vardo naudotoją pervadinti į buvusį klono vardą.

Taip pat kai turėsiu laiko ketinu kažką panašaus į neoficialias (gal vėliau ir oficialiom padarysim) vartotojų pervadinimo (vardo pakeitimo, perėmimo) taisykles parašyti, kuriose būtų aprašyti tokie atvejai tiek vad. usurpation - kai neaktyvaus akaunto vardą perimamas, tiek ir pan. atvejus, nes klonai besidaugindami gali pasiimti "geriausius" vardus kaip kažkas pastebėjo. --Atlantas 19:12, 2008 birželio 15 (EEST)

Pritariu, tik prisiminiau ta proga vieną klonų identifikavimo sistemos trūkumą, kad nėra tokios kaipo apsaugos iš kitos pusės: tarkim bet kas gali prisijungti, susirašyti mano duomenis, mėgdžioti mano pakeitimus/komentarus, ir teoriškai man sunku būti įrodyti, kad ten ne mano klonas? --Mea 19:24, 2008 birželio 15 (EEST)
Tokiu atveju turbūt reikėtų kažkam suteikti „Checkuser“ teises - leisti peržiūrėti, iš kokių IP adresų atitinkami naudotojai buvo prisijungę... O įrašyti čia tokios taisyklės gal geriau neskubėti, kad vėliau nepasirodytų, kad ši taisyklė prieštarauja būsimąjai pervardinimo taisyklei... O kuriant pastarąją dar reikėtų atidžiau pasižiūrėti, kaip yra kitose Vikipedijose ir kodėl, kad kokių netikėtų bėdų nebūtų... --Martynas Patasius 19:29, 2008 birželio 15 (EEST)
Anglų pažiūrėjau, pas juos ten yra galimybė iš kloninių vartotojų paimti vardus.--Atlantas 23:42, 2008 birželio 15 (EEST)

Balsavimas[redaguoti vikitekstą]

Prašau balsuoti dėl šių taisyklių paskelbimo oficialiomis. Balsuojama pagal tvarką nustatytą čia. Balsavimo pabaiga - ne anksčiau liepos 3 d.

 • --Dirgela 06:50, 2008 birželio 19 (EEST)

Prieš

 • --Nomad 07:14, 2008 birželio 19 (EEST) - aš prieš taisykles, kurioje išvardinti punktai kada negalima turėti klonų. Ir kai kurie gana linksmi: „...siekiant pažeisti vikipedijos taisykles“. Draudžiamas bet koks taisyklių pažeidinėjimas, su klonais ar be, nereikia to išskirti. Aš už tai, kad būtų konkretus sąrašas kada klonai leidžiami, o visais kitais atvejais pagal nutylėjimą jie būtų draudžiami.
 • Prieš, manau reiktų išskirti, kad klonų naudojimas nėra "nerekomenduojama", o iš esmės draudžiama, ir pabrėžti, kad naudotojas gali naudoti tik vieną paskyrą (išskyrus 1 botą), taip pat įdėti dalį dėl vardų pakeitimų, kad jei vartotojas nori pasikeisti vardą tam nereikia kurti dar vienos paskyros, o reikia kreiptis į biurokratus, kad šie pervadinto jo paskyros/vartotojo vardą. Bei dar būtų galima įdėti, tą punktą, kad norint galima iš kloninio, mažai aktyvaus vartotojo, "atimti" vardą ir perduoti jį norinčiam. --Atlantas 08:07, 2008 birželio 19 (EEST)
 • Prieš. Dėl aukščiau pateiktų teiginių, bei dėl to, jog nepaminėta, kad klonus leidžiama naudoti testavimui (pvz. patikrinti blokavimo, prisijungimų funkcijas ir pan.). * Hugo ¿díme? 15:15, 2008 birželio 20 (EEST)
 • Prieš. Tekstas dar turi "atidirbtas" ir išdiskutuotas su visais. Siggis 18:48, 2008 birželio 26 (EEST)

Komentarai

 • Ne visai norėtųsi sutikti, kad vienintelis leistinas klono panaudojimo atvejis - botas. Taipogi kartais turėtų būti leistina klonus naudoti sąsajos testavimui ([1], en:Wikipedia:New admin school), gal yra prasmė kurti klonus darbui iš nepatikimų vietų (kur palyginus didelis pavojus, kad bus perimtas slaptažodis)... Viso to vardinti kažkaip nesinori, tad ir užrašyta „Naudoti klonus be rimtos priežasties nerekomenduojama.“ (nors turbūt galima sugriežtinti iki „Naudoti klonus be rimtos priežasties draudžiama.“). O jei jau nėra užrašyta, kad klonai draudžiami visada, išskyrus kelis išvardintus atvejus, tai tenka išvardinti atvejus, kai jų naudoti visada negalima, nors jie ir pradeda atrodyti nelabai rimtai... --Martynas Patasius 15:06, 2008 birželio 20 (EEST)
Aš už tai, kad tuos kelis išmintinus atvejus įvardinti, kuo tiksliau tuo visiems, kurie skaitys bus aiškiau ;). -Atlantas 16:06, 2008 birželio 20 (EEST)

Balsavimas baigtas. Vienam naudotojui pasisakius už ir keturiems pasisakius prieš, taisyklių pasiūlymas nepriimtas, tačiau, atsižvelgiant į balsavusiųjų prieš argumentus (visi siūlė projektą pataisyti), grąžintas patobulinti. --Martynas Patasius 17:36, 2008 liepos 5 (EEST)

Pasiūlymai[redaguoti vikitekstą]

 1. Pašalinti "Draudžiamus panaudojimo būdus", draudžiama turėtų būti by default.
 2. Pakoreguoti "Leistinus panaudojimo būdus", kur būtų išvardintos išimtys. Konkrečiai, papunkčiui. Pavyzdžiui, botui, testavimui, etc. Tokių klonų savininkas privalo nuo pat jų sukūrimo momento pažymėti juos kaip savo klonus (ar botus, etc.)
 3. Atskirai kažkur visgi pabrėžti, kad klonų naudojimas balsavimuose ar siekiant sudaryti įspūdį jog daugiau žmonių palaiko kažkokią idėją yra ypač rimtas taisyklių pažeidimas.
 4. Nurodyti, kuomet konkrečiai neprisijungusio naudotojo IP adresas laikomas klonu for practical purposes. Konkrečiai, papunkčiui. T.y., manau, balsavimuose ir panašiai.
 5. Paminėti dažniausias "geranoriškas" bet klaidingas priežastis klonų kūrimui, ir alternatyvas joms. Pvz., vardo pasikeitimą.

P.S. savaime suprantama, atbuline data priimtos taisyklės nebus taikomos.

Lyg ir tiek. Ar dar kas turi kokių pastabų / pasiūlymų? --Nomad 02:14, 4 rugsėjo 2011 (EEST)

Pritariu. Hugo.arg 11:16, 4 rugsėjo 2011 (EEST)
Šiaip galima bendru sutarimu šitą taisyklę priimti, turint omeny, kad pas mus „Voting is evil”, nes nesuprasi, kiek kieno klonų susirenka prabalsuoti, tai siūlau atskirto balsavimo nedaryt. --Snooker apt. 11:43, 4 rugsėjo 2011 (EEST)
Na taip užtenka „troikos“, kam dar kažkokia bendruomenė nuomonė „troikai“ bereikalinga. Na o jei rimtai tai pagal dabartinę „klonų“ identifikavimo tvarką tai Lietuvoje vargu ar atsirastų kokie 3000 potencialių naudotojų, kuriems nebūtų įmanoma pririnkti „klono“. Na matyt labai yra siekiama, kad artimiausioje ateityje Vikipedija galėtų redaguoti tik užsieniečiai ir išsibarstę ne Lietuvoje gyvenantys lietuviai, t.y. tie, kurie pagal IP adreso geografinę lokalizacija bus vienas nuo kito tikrai nutolę taip, kad Check useriai niekaip nesugalvos jų priskirti vienas kitam. -- Vpovilaitis Aptarimas Indėlis 20:54, 6 rugsėjo 2011 (EEST)
Nemanau, kad bendruomenė yra labai sužavėta tamstos žygdarbiais, kad šie imtų ir nesutiktų. Akivaizdu, kad tamsta prisidirbęs, dabar mėginate kažkam kitam suversti kaltę, dėl to, kad dėl savo nesąžiningumo praradote administratoriaus ir biurokrato teises. Pastarieji tamstos komentarai yra neracionalūs. Kaltinate kitus sąmokslais ir panašiai, net neturėdamas jokių konkrečių argumentų. Todėl laikau, kad Jūsų veiksmai nekonstruktyvūs. --Snooker apt. 21:25, 6 rugsėjo 2011 (EEST)

Būtų prasmingiau, kad tekste iškart ir pakeistum ar papildytum, o ne aptarime vardintum, nes paskui nebeaišku kas ten keis.--Dirgela 12:04, 4 rugsėjo 2011 (EEST)

Galiu pats ir pakeisti, tiesiog prasmingiau iš pradžių pasitarti --Nomad 15:27, 4 rugsėjo 2011 (EEST)

Pakeičiau pagal savo pasiūlymus, galbūt taisyklės dar nėra pakankamai išsamios, tačiau turi naują struktūrą, pagal kurią galima papildyti kur ko trūksta. Pvz., jei yra (ar siūlote) daugiau išimčių, ar daugiau klaidingų priežasčių, etc. --Nomad 14:46, 16 rugsėjo 2011 (EEST)

Nepiktnaudžiaukite tais šablonais[redaguoti vikitekstą]

Nepiktnaudžiaukite tais šablonais, jeigu nėra piktavališkų nusižengimų, tai en wiki tai leidžia, turėt naują paskyrą (po metų ar pan...) ar net dvi, nors dėl to ir pats nesutikčiau, nes lt projektas ir taip mažas. Be to, mano atveju aš jų negaliu sujungti, o registracijos tarpas buvo keli metai.--Vaidila (aptarimas) 18:28, 14 vasario 2018 (EET)

Jei jau klonas, tai turi būti ir aiškiai pažymėta. Klonu žymima ir ankstesnė paskyra (pvz., Ooom Brox klonas). Beje, labai abejoju, ar be jūsų dar kam ta sena „CEO“ paskyra čia rūpi. Pats apie ją vis primenate... --Homo ergaster (aptarimas) 18:40, 14 vasario 2018 (EET)
Aišku, kad čia rūpi tik viki dalyviams, bet tas šablonas ir pats aprašymas labai neigiamas, joks aš ne klonas ir nenoriu tokiu būt vadinamas. Manau, turiu teisę į išimtį, jeigu jau tokios taisyklės. Visgi tai mano paskyrų psl. ir šiokią tokią laisvę tikrai galiu turėti. Čia ne tviteris ir ne instagramas, bet...--Vaidila (aptarimas) 18:44, 14 vasario 2018 (EET)
Na, tai klonas klonui nelygu. Ne visada čia toks didelis nusikaltimas. :) Visgi ne Brox ir ne Vpovilaičio atvejis, kai buvo balsuojama už savo kandidatūrą į administratorius. --Homo ergaster (aptarimas) 18:47, 14 vasario 2018 (EET)
„Naudotojo klonas arba marionetinis naudotojas yra papildoma to paties asmens sukurta Vikipedijos naudotojo paskyra“. Tarkim aš užmiršau slaptažodį po kelių metų ir ką tuomet aš blogo padariau susikūręs naują paskyrą? Galiu savotišką nukreipimą padaryti, bet kad ten labai baisiai viskas aprašoma, jokių tokių dalykų net neminima.--Vaidila (aptarimas) 18:52, 14 vasario 2018 (EET)

Tai str. reiktų gerokai išplėsti ir (arba) pervadinti į alternatyvi paskyra ar pan., nes dabar viskas suplakama į vieną, kaip didžiausi nusikaltimai.--Vaidila (aptarimas) 19:04, 14 vasario 2018 (EET)

Clean start under a new name: A clean start is when a user stops using an old account in order to start afresh with a new account, usually due to past mistakes or to avoid harassment. A clean start is permitted only if there are no active bans, blocks, or sanctions in place against the old account. Do not use your new account to return to topic areas, disputes, editing patterns, or behaviors previously identified as problematic, and you should be careful not to do anything that looks like an attempt to evade scrutiny. A clean start requires that you no longer use your old account(s), which should note on their user pages that they are inactive—for example, with the Šablonas:Retired tag—to prevent the switch being seen as an attempt to sock puppet.

En wiki taisyklėm neprieštarauja, prašom neišsidirbinėt.--Vaidila (aptarimas) 19:30, 14 vasario 2018 (EET)

Pasitraukęs
Šis naudotojas, tikėtina, nebegrįš prie Vikipedijos redagavimo.
Prašyčiau nekurti problemų, kur jų nėra. Sėkmingai redaguojate su nauja paskyra, o praeities neištrinsit. Čia LT Wiki, beje. --Homo ergaster (aptarimas) 19:32, 14 vasario 2018 (EET)

Nėra šio šablono, bet vis tiek marionetes vaizduoja. (Template:User alternative account)--Vaidila (aptarimas) 19:35, 14 vasario 2018 (EET)

Tai gal pervadininkim, nes dabar atrodo aprašymas tikrai neatitinka tikrovės. Kiek čia buvo tų piktavalių ir kiek šiaip persivadinusių žmonių?--Vaidila (aptarimas) 19:36, 14 vasario 2018 (EET)

Jau minėjau, kad ta sena paskyra greičiausiai įdomi tik Jums pačiam. Palikite ją ramybėje. Ir kokia ta tikrovė? Faktas tas, kad CEO buvo jūsų ankstesnė paskyra su nelabai vykusiu indėliu. Na, koks čia "pasitraukęs", jei tas pats asmuo toliau redaguoja Vikipedijoje? Šablonas "klonas", šiaip jau, pats savaime jokio piktavališkumo nerodo. -Homo ergaster (aptarimas) 19:41, 14 vasario 2018 (EET)
Taisyklėse rašoma: „Žemiau aprašytos išimtys, kuomet naudotojas gali turėti klonus. Visais šiais atvejais naudotojas klono puslapyje nuo pat sukūrimo momento turėtų vienareikšmiai nurodyti, kad tai yra jo klonas, naudodamas šabloną Šablonas:Klonas.“ --Homo ergaster (aptarimas) 19:42, 14 vasario 2018 (EET)
Taip pradėjau kaip SQORP, bet Martynas Patasius galėtų tuomet išplėsti str., nes jis dabar tikrai nieko panašaus nemini.--Vaidila (aptarimas) 19:46, 14 vasario 2018 (EET)
Tai dabar – ką konkrečiai norima keisti? Ir, tiesą sakant, prie ko čia aš? Priminsiu, taisyklių pakeitimus siūlyti gali bet kas.
Beje, versija, kurią buvau parašęs iš pradžių (Specialus:PermanentLink/1040220) buvo švelnesnė, nei dabartinė (Specialus:PermanentLink/5283455). Plačiau žr. į balsavimą (Specialus:PermanentLink/1239434).
Taip pat reikėtų nepamiršti Vikipedija:Saikingas dėmesys taisyklėms. Tai gana aiškiai padengia visokius slaptažodžių užmiršimus po keleto metų.
Tuo tarpu visokie „Clean start under a new name“ atrodo gana įtartinai. Jei norite tokių dalykų čia, paaiškinkite, kodėl.
Dėl baisumo, nieko labai baisaus kol kas nematau. Jei matote, reikėtų nurodyti. --Martynas Patasius (aptarimas) 22:17, 14 vasario 2018 (EET)
Gerai, visa tai galiausiai sukėlė pyktį ir paskui juoko protrūkį, tikrai nesvarbus dalykas, tik galėtų būt atsižvelgta ir į en wiki dabartinį pateikimą.--Vaidila (aptarimas) 22:25, 14 vasario 2018 (EET)
Vaidila, tai atrodo juokinga, kad dėl tokių dalykų įmanoma pyktis. Ar būtų galima parašyti: Šis naudotojas anksčiau Vikipediją redagavo kaip X? Manau, kad galėtum nusileisti:|--SQORP (aptarimas) 22:28, 14 vasario 2018 (EET)
Juokinga, kad užrakino mano psl. ir tiek to. Užmirštas reikalas.--Vaidila (aptarimas) 22:35, 14 vasario 2018 (EET)
Neįsižeisk ir tiek. Jei man taip padarytų, aš turbūt nekreipčiau dėmesio. --SQORP (aptarimas) 22:39, 14 vasario 2018 (EET)