Vikipedijos aptarimas:Iliustracijos

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Balsavimas dėl patvirtinimo[redaguoti vikitekstą]

Taisyklės projektas iš esmės tik aprašo esamą padėtį, gal dėl to ir pastabų nesulaukta... Tiesa, diskusijų tokiais klausimais yra buvę (pavyzdžiui, Specialus:Diff/1714895#Dėl paveikslėlių, dėl kurios, kiek pamenu, savu laiku ir buvo parašytas šis projektas), tad taisyklė turbūt reikalinga. Siūlyčiau priimti. --Martynas Patasius (aptarimas) 20:50, 4 liepos 2015 (EEST)

Už:

  1. --Martynas Patasius (aptarimas) 20:50, 4 liepos 2015 (EEST)
  2. Hugo.arg (aptarimas) 23:56, 4 liepos 2015 (EEST)
  3. E rulez (aptarimas) 07:50, 5 liepos 2015 (EEST)
  4. AudriusA (aptarimas) 08:32, 5 liepos 2015 (CET)
  5. --Dirgela (aptarimas) 19:28, 7 liepos 2015 (EEST)
  6. --Snooker apt. 22:01, 7 liepos 2015 (EEST)

Prieš:

  1. Vilensija (aptarimas) 00:49, 8 liepos 2015 (EEST)

Susilaiko:

Komentarai:

Manau, kad dar reiktų įdėti taisyklę, kad gyvenviečių, tautų ir pnš. šablonuose nenaudotini koliažai. Priežastys: vaizdinė neestetiška "mišrainė" - daug sudėtų mažų paveikslėlių nesuteikia jokio aiškaus vaizdo, o tik margumyną, nutįsia šabloną žemyn, reikalauja ilgo aprašymo. Be to, paspaudus ant paveikslėlio atsidaro visas koliažas vietoje norimos vienos nuotraukos, dažnai tokie koliažai pažeidžia autorines teises, kai sulipdomi net neaišku, iš kur paimti paveikslėliai. "Tautų" koliažuose dar būna rimtas klausimas, ar visi ten sudėti asmenys yra tikrai tos tautos atstovai. Hugo.arg (aptarimas) 22:05, 4 liepos 2015 (EEST)
Visgi sakyčiau, kad bendrai taisyklei apie visas iliustracijas tai gal kiek smulkoka... Geriau būtų paruošti atskirą taisyklę (tarkim, „Vikipedija:Koliažai“) vien apie tai. Juolab, kad koliažų būna visokių – gali būti, kad Vaizdas:Alabama university collage.jpg, Vaizdas:StateLibQld 1 66996 Collage of images around Brisbane, ca. 1907.jpg, Vaizdas:Battle of Poland.png, Vaizdas:Křik.jpg ir Vaizdas:Korea-overview.gif norėsime taikyti truputį skirtingas taisykles. --Martynas Patasius (aptarimas) 23:48, 4 liepos 2015 (EEST)

Na taip, išimčių yra. Galima tada ir kitur. Hugo.arg (aptarimas) 23:56, 4 liepos 2015 (EEST)

Kaip suprantu, ir toliau sėkmingai: lietuviški failų pavadinimai bus keverzojami nenaudojant lt abėcėlės; nuotraukos į lt vikipediją plauks nekategorizuotos ir be aprašymų; gudručiai savo laisvus kadrus vistik ir toliau kels į lt viki (čia daug paprasčiau ir tai daroma vos ne akimirksniu), o ne vikiteką, nes yra „bitelės“, kurie sugaiš ir persiųs tuos darbus į commons. Vilensija (aptarimas) 00:49, 8 liepos 2015 (EEST)
Taip, visa tai ir toliau vyks. Bet bijau, kad visa tai vyks beveik nepriklausomai nuo to, kas bus parašyta taisyklėse... Galime nebent parašyti, kad, tarkim, trinsime paveikslėlius su „sveplai“ parašytais pavadinimais. Bet ar išties trinsime..? --Martynas Patasius (aptarimas) 02:28, 8 liepos 2015 (EEST)

Kaip suprantu, bent tie keli, pasisakantys "už", seks Taisykles. Trinti nereikėtų, bet pasiūlyti kokio šablonėlio pagalba pervardinti (vikitekoje tai padaroma kaip 2x2), tame tarpe ir failus su gram. klaidomis. Ir dar dėl postringavimų Taisyklėse apie iliustracijų antraštes: štai galiu be problemų ją parašyti infolentelėje po asmenybės ar piliakalnio nuotrauka, o, sakysim, po bažnyčios, mokyklos, kompanijos ar kt. – ne, nors kartais labai norėtųsi... Matau, kad šių lentelių kūrėjai negirdėję, kad " ...straipsniuose iliustracijos turi būti pateikiamos su antraštėmis...". Vilensija (aptarimas) 04:07, 8 liepos 2015 (EEST)

Tas tiesa, ne visi šablonai leidžia pridėti iliustracijų antraštes. Gal geriau rašyti iliustracijos turi būti pateikiamos su antraštėmis, jeigu tą leidžia techninės priemonės? Šablonų atnaujinimas, manau, yra atskiras klausimas. Tuomet galime įvesti kategoriją Kategorija:Straipsniai su iliustracijomis be antraščių, į kurią atitinkami šablonai automatiškai įtrauktų minėtą taisyklę pažeidžiančius straipsnius. Taip vėliau būtų galima tokius puslapius aptvarkyti. Powermelon (aptarimas) 13:34, 13 liepos 2015 (EEST)
Aišku, ir priėmus taisykles galima jas pataisyti, bet „jeigu tą leidžia techninės priemonės“ rašyti turbūt neverta. Pirma, tokią išimtį galima numanyti ir taip (žr. Vikipedija:Saikingas dėmesys taisyklėms). Antra, pagal taisyklę tiesiog reikia, kad ir infolentelėse paveikslėliai gautų antraštes.
Dėl kategorijos – aišku, galima kurti ir tokią. Nors gal pradžiai užtektų vienos kategorijos (turbūt ir skydelio) visiems straipsniams, kur su iliustracijomis kažkas negerai? Jau po to, kai pasimatys, kiek tokių straipsnių yra, būtų galima skaidyti detaliau. --Martynas Patasius (aptarimas) 02:18, 18 liepos 2015 (EEST)
Apie Vikipedija:Saikingas dėmesys taisyklėms nežinojau, dėkui. Ne visai sutinku dėl kategorijų: pagal geriausią programavimo praktiką (žr. kad ir [1]), klaidos pranešimas (šiuo atveju, taisyklių nesilaikymas yra „klaida“) turi būti kuo aiškesnis. Jeigu sukurtas straipsnis automatiškai pažymimas kaip turintis problemų, turi būti būdas vartotojui nesudėtingai išsiaiškinti priežastį, net jei naudotojas tik pradedantysis. Kitu atveju turėsime aibę straipsnių su bendra klaidos žyme, kuriuos veikiausiai teks tvarkyti patyrusiems Wiki naudotojams, nors jų laikas galėtų būti panaudotas ir naudingiau. Powermelon (aptarimas) 15:01, 20 liepos 2015 (EEST)

Infolentelė be antraštės iliustracijai – gal reikėtų šabloną pažymėti su stub. Savo nuotraukų kėlėjai į lt viki (tame tarpe ir sveplais pavadinimais) garantuotai neskaitę šių taisyklių, gal jiems būtų neprošal gauti kultūringą Taisyklių tvarkytojo priminimą ar pan.--Vilensija (aptarimas) 07:37, 18 liepos 2015 (EEST)

Gal visgi „tvarkyti“, o ne „stub“? O dėl priminimų – kaip žinote, jokio „Taisyklių tvarkytojo“ čia nėra, bet jei kam nors parašysite kokį priminimą, tai bus parašyta. --Martynas Patasius (aptarimas) 20:38, 18 liepos 2015 (EEST)
Gera mintis žymėti tokius šablonus žyme „tvarkyti“. Taip jie pateks į tvarkytinų kategoriją ir nebus pamiršti. Turėdami laiko ir noro ilgainiui įvesime trūkstamus laukus. Powermelon (aptarimas) 15:07, 20 liepos 2015 (EEST)

Sprendimas:

Sprendimas dar nepriimtas. Balsavimo pabaiga numatyta 2015 m. liepos 18 d. --Martynas Patasius (aptarimas) 20:50, 4 liepos 2015 (EEST)

6 balsavus už ir 1 balsavus prieš taisyklė priimta. --Martynas Patasius (aptarimas) 21:05, 18 liepos 2015 (EEST)