Vikipedijos aptarimas:Grasinimas teisinėmis priemonėmis

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Siūlau nedaryti jokių išimčių. Nematau priežasčių nei vienai išimčiai. Autorinių teisių pažeidimas prieštarauja vikipedijos taisyklėmis, reikia apeliuoti į jas o ne grasinti teismais. Tas pats su šmeižtu (žr. gyvų asmenų biografijos, neutralus požiūris, patikrinamumas, etc.). Ypač retais atvejais, kai iš tiesų prireikia svarstyti teisinių priemonių galimybę, atitinkamas asmuo turėtų būti įspėtas privačiai o ne viešai vikipedijoje. Tokia tvarka yra angliškoje vikipedijoje, mano supratimu ji labai puiki. --Nomad 16:46, 16 rugsėjo 2011 (EEST)

Gal priimti?[redaguoti vikitekstą]

Tai gal imam ir priimam? Jei gerai suprantu, su tais grąsinimais ne per seniausiai ir vėl turėjom problemų. Beje, pirmas Vikipedijos istorijoje iš bendruomenės išmestas narys (en:User:Isis, 2003 m.) kaip tik ir buvo išmestas už tokius grąsinimus, ir tą padarė asmeniškai Jimbo Wales. Isis, beje, buvo angliškos Vikipedijos administratorius. Nerandu kaip įrašyti į tekstą bet labai įdomu skaityti keitimų istoriją, pavyzdžiui paskutinis Isis keitimas AudriusA 10:05, 16 vasario 2012 (EET)

Nauja versija[redaguoti vikitekstą]

Perrašiau kaip man atrodo tiksliau ir geriau, kažkiek atsižvelgdamas į anglišką versiją. Berašydamas pagalvojau, Vikipedijoje draudžiami bet kokie grasinimai, ypač grasinimai kažką padaryti už Vikipedijos ribų, „realiam“ pasauly. Gal tą verta paminėti straipsnyje, kad grasinimai teisinėmis priemonėmis turi atskirą straipsnį tik todėl, kad šiaip daug kur jie na laikomi dar visai civilizuotu konfliktų sprendimo būdu ir žmonės gali nepagalvoti, jog Vikipedijoje į juos žiūrima labai jautriai. Ta prasme, pvz., grasinimas duoti kastetu į žandikaulį neaprašytas atskirame taisyklių straipsnyje, bet nereiškia, kad čia priimtinas :) --Nomad (aptarimas)