Vikipedija:Grasinimas teisinėmis priemonėmis

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Trumpinys:
VP:GTP
   Čia pateiktas pasiūlymas oficialioms Vikipedijos taisyklėms ar tvarkai.
Prašome pasisakyti aptarimo puslapyje.
Vikipedijoje neleidžiama grasinti teisinėmis priemonėmis

Grasinimas teisinėmis priemonėmis – grasinimas kitam Vikipedijos naudotojui dėl nesutarimų įtraukti teisėsaugą ar kitas valstybines institucijas. Jis gali būti tiek išsakytas atvirai, tiek numanomas, pavyzdžiui, kaltinant diskusijos oponentą veiksmais, dėl kurių paprastai kreipiamasi į teismą ar teisėsaugą. Vikipedijoje tokie grasinimai yra griežtai draudžiami ir gali užtraukti blokavimą be papildomų įspėjimų. Apie sulauktus grasinimus teisinėmis priemonėmis prašoma iškart pranešti Vikipedijos administratoriams ar Bendruomenės puslapyje.

Taisyklės priežastys[redaguoti vikitekstą]

Vikipedijoje grasinimai teisinėmis priemonėmis draudžiami ypač griežtai, kad Vikipedijos nariai nepatirtų spaudimo ir galėtų laisvai redaguoti bei aptarinėti straipsnius pagal Vikipedijos taisykles. Teisę kreiptis į teismą, žinoma, turi visi, tačiau teisės tuo grasinti Vikipedijoje neturite.

Kas nelaikoma grasinimu teisinėmis priemonėmis[redaguoti vikitekstą]

  • Pastabos dėl galimai plagijuoto turinio turi teisinių implikacijų, tačiau jų ši taisyklė neapima.
  • Pastabos dėl galimo šmeižto, patikimais trečiosios šalies šaltiniais neparemtų teiginių apie gyvus asmenis biografiniuose straipsniuose taip pat nelaikomos šios taisyklės pažeidimu.
  • Atskirais atvejais itin aktyvūs, nuolat blokavimą apeidinėjantys ir rimtą žalą Vikipedijai darantys vandalai gali būti įspėti dėl teisinių priemonių.