Vikipedija:Smėlio dėžė

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

„Bitės“ meno erdvės“ „Bitės“ meno erdvės“ – tapytojų Audriaus Gražio ir Vilmanto Marcinkevičiaus kartu su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“ inicijuotas projektas, 2005–2007 metais vykęs Lietuvoje ir 2006–2007 metais Latvijoje. Projekto metu žymūs menininkai viešosiose erdvėse žiūrovų akivaizdoje tapė didelio formato (15 metrų) paveikslus, kurie buvo eksponuojami įvairiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Palangoje ir Nidoje. Šis precedento neturintis tęstinis projektas suteikė galimybę žiūrovams betarpiškai stebėti kūrybos procesą viešoje erdvėje. Menininkai savo kūrinius galėjo parodyti ne tik parodų lankytojų publikai, bet kurti ir eksponuoti savo kūrybą viešoje erdvėje, kreiptis į daug platesnius žiūrovų sluoksnius. Šiuo požiūriu projektas turėjo ir edukacinės reikšmės. Atviras kūrybos procesas publikos akivaizdoje, didelio formato kūriniai eksponuojami permainingos gamtos fone, tęstinumas suteikė šiam unikaliam projektui patrauklumą, populiarinant vaizduojamąjį meną, keliant kūrybos proceso bei menininko vertę.

2005 m.[redaguoti vikitekstą]

Projektas pradėtas rengti 2005 m. liepos 29 dieną. 6 menininkai: jo iniciatoriai Audrius Gražys ir Vilmantas Marcinkevičius, taip pat Dalia Kasčiūnaitė, Kęstutis Grigaliūnas, Linas Lianzbergis ir Sigitas Staniūnas tapė didelio formato paveikslus Palangoje ir Nidoje. Vėliau paveikslai buvo eksponuojami kituose miestuose. 2005 metų rudenį projekto dalyvių paveikslai buvo demonstruoti Vilniuje „Sostinės dienų“ metu.

2006 m.[redaguoti vikitekstą]

Antrą kartą projektas vyko Kaune nuo 2006 m. gegužės 28 d. Jis pasipildė svečiais iš užsienio. Iš projekte dalyvavusių 10 menininkų, 4 buvo iš kitų šalių: Lino Lago (Ispanija), Jacob Brostrup (Danija), Heinz-Hermann Jurczek (Vokietija), Ingrid Niedermayr (Austrija). Projekte dalyvavo lietuvių menininkai: Jonas Gasiūnas, Marius Jonutis, Gintaras Palemonas Janonis, Antanas Obcarskas, Miglė Kosinskaitė, Audronė Petrašiūnaitė. Vėliau paveikslai buvo eksponuojami Kaune, Palangoje ir Nidoje.

2007 m.[redaguoti vikitekstą]

Trečią kartą projektas vyko Klaipėdoje 2007 m. gegužės 15–27 dienomis. Jis išskirtinis tuo, kad be Lietuvos publikai gerai žinomų menininkų čia dalyvavo 2 užsienyje gyvenantys lietuvių menininkai. Tai 1996 metais į JAV emigravęs Vytenis Jankūnas ir dailininkas Ray Bartkus (JAV). Lietuvos menininkai Vygantas Paukštė, Laisvydė Šalčiūtė, Rytis Martinionis, Irma Leščinskaitė, Ramunė Staškevičiūtė kūrė kartu su kitais menininkais atvykusiais iš užsienio: islandu Kari Svensson (Farerų salos), broliais Cristiano ir Patricio Alviti (Italija), Petri Hytonen (Suomija), Paul Smulders (Olandija). Projekto metu sukurta 11 didelio formato paveikslų. Vėliau paveikslų ekspozicija persikėlė į Palangą.

„Bitė Open Art“[redaguoti vikitekstą]

Po sėkmingo Audriaus Gražio ir Vilmanto Marcinkevičiaus inicijuoto projekto starto nutarta identišką projektą rengti Latvijoje, pavadinimu „Bitė Open Art“. Projektas Latvijoje buvo inicijuotas kartu su menininku Ritums Ivanovs ir vyko du kartus – 2006 m. ir 2007 m. Projekto metu viešosiose erdvėse tapė žymūs Latvijos menininkai, svečiai iš Lietuvos ir kitų šalių.

Nuorodos[redaguoti vikitekstą]