Vikipedija:Smėlio dėžė

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
 Sandbox.png  Smėlio dėžė skirta paeksperimentuoti su teksto redagavimu. Čia galite išbandyti savo formatavimo įgūdžius, nebijodami ką nors „sugadinti“. Turėkite galvoje, kad čia įrašytas tekstas liks tik tol, kol kitas dalyvis jo nesugalvos pakeisti.

Pageidautina savo eksperimentus daryti tik žemiau šios linijos.


 
Wikipedia-logo.png
 
Sveiki atvykę į Vikipediją
laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.
Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 174 908 straipsniai
Mobili versija
Šablonas:Accueil/Cadre Šablonas:Accueil/Cadre Šablonas:Accueil/Cadre Šablonas:Accueil/Cadre
Šablonas:Accueil/Cadre2 Šablonas:Accueil/Cadre2 Šablonas:Accueil/Cadre2 Šablonas:Accueil/Cadre2
Wikipédia ne garantit pas le contenu mis en ligne.
La Wikimedia Foundation étant un hébergeur, elle ne saurait être tenue responsable des erreurs éventuelles contenues sur ce site.
Chaque rédacteur est responsable de ses contributions.

Šablonas:Accueil/Contact

Modèles utilisés par cette page :

Wikipédia:Image du jour/30 novembre 2015 (modifier)

[File:Animated-Flag-Lithuania.gif|left|100px]]
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 174 908 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 174 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Ant kelto denio. Keltą prilaikantis lynas remiasi į vertikalų veleną

Padalių-Čiobiškio keltas, taip pat Padalių keltas, Čiobiškio keltas – keltas per Nerį, reguliariai perkeliantis keleivius ir transporto priemones tarp Padalių (Kaišiadorių raj.) ir Čiobiškio (Širvintų raj.). Nuo pavasario iki lapkričio mėn. pradžios kiekvieną dieną dirbantis keltas vienu metu gali perkelti du lengvuosius automobilius. Dabartinis keltas Nerimi plaukioja nuo 1978 m. ir per sezoną nuplaukia apie 200 km. Jo veikla 2012 m. pažymėta tautinio paveldo sertifikatu.

Vienintelis srovinis keltas Lietuvoje, veikiantis be variklio ar irklų. Plaukiojančią priemonę sudaro platforma, įrengta ant dviejų valties formos pontonų. Kelto veikimo principas remiasi tuo, kad pati vandens tėkmė keltą stumia per upę. Tvirtas plieninis lynas, ištemptas virš upės, prilaiko keltą. Srovės nešamas keltas į lyną remiasi laisvai besisukančiu velenu (rastu), kuris vertikaliai įtaisytas denyje. Kelto vairas laikomas pasuktas atitinkamu kampu, todėl vandens srovė, atsimušdama į vairo mentes, stumia keltą į kitą pusę. Prieš plaukiant atgal vairas nukreipiamas priešinga kryptimi. Kelto greitis vandenyje priklauso nuo tėkmės, vėjo krypties, dumblių, kuriais apauga keltas. Paprastai tokia kelionė trunka apie penkias minutes.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Gruodžio 1.png gruodžio 1 dienos įvykiai

Lietuvoje

Pasaulyje

Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Žemė

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas įvairių geografinių, istorinių, kultūrinių straipsnių, kurie projekto eigoje nebuvo sukurti, kūrimui. Labai prašome prisidėti prie straipsnių plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Flickr - Lukjonis - After snowstorm (2 photos).jpg
Sniegas miške (Lietuva)
Vikiprojektas:Straipsnių iliustravimas
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Adana kebabas

Kebabas (turk. kebap) – patiekalas, labai plačiai paplitęs Islamo virtuvėse, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra mėsa. Dažniausiai pasitaikantis terminis apdorojimas yra (ap)kepimas ant iešmo, tačiau egzistuoja ir kitos variacijos.

Istoriškai kebabai paplito ne tik Islamo, bet ir kitose pasaulio virtuvėse: Indijos virtuvėse, Sahelio virtuvėje, Balkanų virtuvėse, Indonezijos virtuvėje. XX a. II pusėje kai kurios kebabų rūšys (pvz., dioner kebabas) paplito visame pasaulyje kaip greito maisto virtuvės dalis.

Kebabo pavadinimas kildinamas iš arabų kalbos žodžio kabab (کباب), kuris savo ruožtu kildinamas iš aramėjų kalbos כבבא (kabbābā), o šis – iš akadų kalbos kabābu („apdeginti“). Termino persiškas sinonimas buvo tabahajah.

Iš pradžių kebabas reiškė tiesiog keptą mėsą, o grilyje keptai mėsai buvo vartojamas terminas shiwa (شواء). Tik Osmanų laikais turkiškas žodis „kebabas“ ėmė reikšti praktiškai bet kokį termiškai apdorotą patiekalą, kuriame pagrindinis produktas yra mėsa.

Kebabai, nors ir vadinami kitaip, buvo žinomi vietos tautoms nuo seniausių laikų, ir įvairūs šaltiniai patvirtina tai. Senovės graikų autoriai aprašo karius, kepančius kebabo tipo valgius. Kebabo gamyba vaizduojama Bizantijos freskose. Tačiau tikrasis kebabo ir jo termino išpopuliarėjimas sietinas su Osmanų imperija.

Šios savaitės iniciatyva yra maistas ir gėrimai.

Daugiau…

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga