Vieno kino vargai Kinijoje

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Vieno kino vargai Kinijoje (Les tribulations d'Un chinois en Chine) – prancūzų rašytojo Žiulio Verno romanas, parašytas 1879 metais.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Ši knyga pasakoja apie Šanchajaus gyventoją Kin Fo. Šis kinas yra labai nelaimingas, nepatenkintas gyvenimu net jo turtai jam neteikia laimės. Jo sužadėtinė Le U yra vienintelė kuri sugeba pralinksminti Kin Fo.

Kin Fo gyvena dideliame name Šanchajuje. Jo mokytojas yra filosofas Vangas. Taipingų karų dalyvis.

Vieną dieną pagrindinis herojus gauna laišką iš JAV, kad jis bankrutuoja. Sužinojęs šią naujieną Kin Fo iškart nueina į draudimo bendrovę „Šimtas metų“ ir apdraudžia savo gyvybę 200 000 dolerių. Taip pat sutaria, kad jei jis mirs iki birželio 30 d. šie pinigai atiteks jo sužadėtinei Le U (150 000) ir Vangui (50 000). Grįžęs namo Kin Fo pasikviečia filosofą ir paprašo jį užmušti, o kad šiam nieko neatsitiktų parašo raštelį, kad sutinka mirti. Po keleto dienų taip ir nenužudęs savo mokinio taipingas dingsta.

Kin Fo netrukus gauna žinią, kad visai jis nebankrutavo, priešingai dabar jis dar turtingesnis. Po šitokios naujienos Kin Fo jau nebenori mirti, bet Vangas to gi nežino. Draudimo kompanijos vadovas iškart paskiria asmens sargybinius savo klientui – pusbrolius Krėigą ir Fri. Po kelių dienų jie trys su niekam tikusiu Kin Fo liokajumi Sunu iškeliauja ieškoti Vango.

Bekeliaudami po Kiniją jie pamato daug gražių miestų, kuriuos autorius puikiai aprašo ir štai viename mieste jie pamato Vangą, bėga jo gaudyti, bet šis pasprunka ir įšokęs į upę nuskęsta. Tada Kin Fo nukeliauja į Kinijos sostinę Pekiną ir pradeda ruoštis vestuvių ceremonijai. Ir kaip tik tą dieną kai vestuvės turėjo įvykti miršta imperatorienės vyras, iškart paskelbiamas gedulas ir vestuvės nebegali įvykti. Nusiminęs Kin Fo pradeda ruoštis kelionei atgal į Šanchajų, bet netikėtai gauna laišką iš filosofo, kuriame šis praneša, kad miršta, o jo raštelį įdavęs taipingų vadui, žiauriam nusikaltėliui Šeo Linui.

Persigandęs herojus iškart išskuba ieškoti nusikaltėlio. Keliauja per jūras, žemę. Kol prie didžiosios kinų sienos ateina birželio 30 diena. Jo sargybiniai grįšta atgal į Šanchajų. Vos tik jiems nujojus Kin Fo ir Suną pagrobia Šeo Lino gauja ir nugabena… į Šanchajų.

Pasirodo filosofas Vangas, norėdamas kad jo mokinys suprastų koks gražus gyvenimas, sugalvoja šį spektaklį. Jis perėmė žinią kad Kin Fo nebankrutavo ir net nesirengė jo nužudyti.

Supratęs ką reiškia gyvenimas Kin Fo laimingas susituokia su Le U ir ilgai bei laimingai gyvena.

Lietuviški leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Vieno kino vargai Kinijoje“ į lietuvių kalbą buvo išversti 2000 m. ir pasirodė šioje knygoje:

  • Daktaras Oksas: apysaka; Vieno kino vargai Kinijoje: romanas / vertė Vytautas Venclovas; panaudotos A. Bertrano ir L. Beneto iliustracijos. – Kaunas: ANBO, 2000. – 223 p. – ISBN 9986-507-12-X