Pereiti prie turinio

Vidumiestinė federalinės reikšmės miesto teritorija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Vidumiestinė federalinės reikšmės miesto teritorija (rus. внутригородская территория города федерального значения) – dalis federalinės reikšmės miesto teritorijos, kurioje vietiniai gyventojai valdymą realizuoja tiesiogiai ir/ar per renkamus ar kitokius vietinio valdymo organus.[1]. Šis municipalinių darinių tipas egzistuoja federalinės reikšmės miestuose Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Vidumiestinis municipalinis darinys yra savarankiškas, jo ribose vietinė savivalda gyventojų vykdoma tiesiogiai ir/ar per renkamus ar kitokius vietinio valdymo organus. Savivalda municipalinio darinio teritorijoje vykdoma pagal Rusijos Federacijos konstituciją ir federalinius įstatymus, federacinės reikšmės miesto statutą bei vidumiestinio municipalinio darinio statutą.

Rusijos Federacijos įstatymuose naudojami terminai vidumiestinė federalinės reikšmės miesto teritorija ir vidumiestinis municipalinis darinys federalinės reikšmės mieste yra sinonimai.

Maskvoje yra 125 vidumiestinės federalinės reikšmės miesto teritorijos, o Sankt Peterburge – 111. Nuo 2006 m. visi vidumiestiniai municipaliniai dariniai kituose miestuose panaikinti.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]