Vanwall

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Vanwall
Pilnas pavadinimas Vanwall
Komandos bazė Londonas, Didžioji Britanija
Komandos vadovai Tony Vandervell
Pilotai Jungtinė Karalystė Stirling Moss
Prancūzija Maurice Trintignant
Jungtinės Amerikos Valstijos Harry Schell
Jungtinė Karalystė Stuart Lewis-Evans
Argentina José Froilán González
Jungtinė Karalystė Tony Brooks
Jungtinė Karalystė John Surtees
Debiutavo 1954, Didžiosios Britanijos GP
Dalyvavo GP 29
Čempionai  
Konstruktorių įskaita: 1 (1958)
Pilotų įskaita: 0
Laimėta GP 9
Pole pozicijos 7
Greičiausių ratų 6
Paskutinis sezonas 1960 m. Prancūzijos GP m.

Vanwall buvo Formulės 1 ekipa, kuri lenktyniavo šiame čempionate 6-jame dešimtmetyje. Ekipos pavadinimas kilo nuo komandos savininko Tony Vandervell pavardės ir jo įmonės "Thinwall" pavadinimo. Vanwall ekipa yra pirmoji Formulės 1 čempionė komanda, laimėjusi naujai įsteigtą konstruktorių įskaitą 1958 m.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vanwall 1957 m.

Pirmieji tikri Vanwall bolidai buvo pagaminti 1954 m. sezonui ir vadinosi Vanwall ypatingieji (ang. k. Vanwall Special). Važiuoklę jiems pagamino Cooper kompanija. Pirmieji dveji metai nedavė jokių geresnių rezultatų ir komandos vadovas nutarė perdaryti visą bolido aerodinaminę pusę, tam darbui jis pasamdė Colin Chapmaną.

1956 m. neoficialiose lenktynėse bolidas rodė gerus rezultatus, o Stirling Mossas vienintelėse savo lenktynėse už šio bolido pelnė pergalę. Komandoje likus jauniems pilotams rezultatai vėl nedavė didesnių vaisių.

Kiek netikėtai S. Mossas nutarė ateiti į komandą 1957 m. sezonui. Tą sezoną Mossas pelnė tris pergales ir galutinėje rikiuotėje nusileido tik čempionu tapusiam Juan Manuel Fangio.

Kitais metais Formulėje 1 buvo uždraustas įprastas kuras, o tai davė neigiamos įtakos Vanwall bolidams. Nepaisant to, du pilotai iš šios ekipos sugebėjo pelnyti po tris pergales, o S. Mossas galutinėje asmeninėje įskaitoje Mike Hawthornui pralaimėjo vos vienu tašku. Tais metais įsteigtą konstruktorių taurę laimėjo Vanwall ekipa ir tapo pirmąja tai padariusia Formulės 1 ekipa.

1958 m. sezonas buvo paskutinis, kai Vanwall ekipa dalyvavo visose lenktynėse. Vėliau komandos vadovui Vandervellui suprastėjo sveikata ir jis turėjo nuolat lankytis ligoninėse. Tai atsiliepė ir ekipos rezultatams, kurie kuo toliau tuo labiau prastėjo. Paskutinį kartą Formulėje 1 Vanwall ekipa pasirodė 1960 m. sezone Prancūzijos GP.

2003 m. buvo suformuota nauja įmonė Vanwalls Cars, kuri gamina vienviečius ir dviviečius lenktyninius automobilius.