Pereiti prie turinio

Universal Music Group

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Universal Records)
Universal Music Group
Formafilialas
PramonėMuzika, pramogos
Įkurta1934 m.
Centrinė būstinėSanta Monika, Kalifornija, JAV
Svarbiausi darbuotojaiLucian Grainge
Savininkas (-ai)Vivendi
HoldingasVivendi
Tinklalapisuniversalmusic.com

Universal Music Group (UMG)JAV muzikos organizacija, Prancūzijos holdingo „Vivendi“ dalis. „UMG“ būstinė yra Santa Monikoje, Kalifornijos valstijoje. „UMG“ vadinama didžiojo trejeto nare kartu su „Sony Music“ ir „Warner Music Group“ įmonėmis.

Pradžioje „UMG“ priklausė kino industrijos organizacijai „Universal Pictures“. Įmonės pradžia laikoma 1934 m. įkurto „Decca Records“ įmonės filialas JAV.[1] Vėliau „Decca Records“ sujungė JAV ir JK filialus ir taip 1962 m. susikūrė „MCA Inc.“ kompanija.

1990 m. Japonijos įmonė „Panasonic“ įsigijo MCA už 6,59 milijardus JAV dolerių.[2] 1995 m. 80 proc. kompanijos akcijų įsigijo Kanados konglomeratas „Seagram“. 1996 m. pabaigoje MCU buvo pervadinta į „Universal Studios, Inc.“, o vėliau muzikos industrijos filialas „Universal Music Group“.[3] 1998 m. „Seagram“ įsigijo filmų kūrėjų įmonę „PolyGram“, kuri buvo sujungta su „Universal Music Group“.

2004 m. „Universal Studios“ įsigijus „General Electric“ įmonei ir sujungus ją su „NBC“ kanalu, „UMG“ buvo atskirta nuo filmų kompanijos ir palikta muzikos industrijos veikloje.[4]

2006 m. vasarį „UMG“ įsigijo Prancūzijos konglomeratas „Vivendi“ už 1,63 milijardų eurų.

2012 m. „UMG“ įsigijo JK muzikos leidybos įmonę „EMI“.[5]

2018 m. liepos 30 d. „Vivendi“ pranešė parduodanti 50 proc. „UMG“ akcijų.[6]