Triušių aptvaras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Triušių aptvaras

PavadinimasRabbit-Proof Fence
Kilmės šalisAustralijos vėliava Australija
RežisieriusPhillip Noyce
Prodiuseris (-iai)Phillip Noyce
Christine Olsen
John Winter
Scenaristas (-ai)Doris Pilkington
Christine Olsen
KompozitoriusPeter Gabriel
VaidinaEverlyn Sampi
Kenneth Branagh
David Gulpilil
Metai2002
Žanrasdrama
Trukmė94 min.
Kalbaanglų
PlatintojasMiramax Films
Biudžetas~6 mln. dolerių
IMDb įrašas

Triušių aptvaras (angl. Rabbit-Proof Fence) – australų draminis filmas, vaizduojantis trijų mergaičių aborigenių pabėgimą iš stovyklos ir ilgą kelionę per visą Vakarų Australiją į namus. Pasakojimas remiasi tikra istorija, kuri aprašyta tokio pat pavadinimo Doris Pilkington Garimara knygoje. Autorė yra istorijos herojės Molly Craig anūkė.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filme vaizduojama XX a. 4-ojo dešimtmečio Vakarų Australija. Džigalongo aborigenų gyvenvietėje gyvena seserys Molly (14 metų), Daisy (8 metų), pusseserė Gracie (10 metų) su savo motinomis ir seneliais. Jų gyvenvietė įsikūrusi visiškai prie triušių tvoros, besidriekiančios per visą Vakarų Australiją.

Tuo metu Perte aborigenų teisių „gynėjas“ A. O. Neville pateikia įsakymą mergaites perkelti į perauklėjimo stovyklą. Tuo metu Australijoje buvo siekiama genetiškai išnaikinti „spalvotuosius“ (baltųjų ir aborigenų palikuonis), juos atskiriant nuo tėvų ir auklėtjant specialiose stovyklose, kur jie vėliau galėtų dirbti baltųjų tarnais.

Vietinis policijos pareigūnas pagrobia mergaites ir nugabena jas į Mūr Riverio stovyklą. Čia su vaikais elgiamasi griežtai, draudžiama kalbėti gimtąja kalba, jie turi nuolat dirbti, melstis, nusižengę fiziškai baudžiami. Vieną dieną Molly vedamos mergaitės pabėga, o jų paiešką leidžiasi pareigūnai bei profesionalus pėdsekys Moodoo. Pabėgėlės randa triušių tvorą ir pagal ją keliauja namo. Pakeliui jos sutinka ne vieną žmogų, kuris joms suteikia maisto ir drabužių. Tačiau vienas sutiktasis (pareigūnų bendradarbis) joms pasako, kad jų motinos perkeltos į Viluną. Gracie patiki šia informacija, atsiskiria nuo Molly ir Daisy ir netrukus patenka į pareigūnų spąstus. Galiausiai mergaitės po 2400 km žygio pasiekia savo šeimą. Filmo pabaigoje parodomos tikrosios Molly ir Daisy, jos pasakoja, kad jų dukros taip pat buvo pagrobtos ir išgabentos į Mūr Riverį.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Taip pat filmas laimėjo apdovanojimus tarptautiniuose San Paulo, Valjadolido, Lydso, Edinburgo, Durbano filmų festivaliuose.

Filmo garso takelis buvo nominuotas „Auksiniam Gaubliui“, o aktorės Everlyn Sampi ir Tianna Sansbury – Jaunųjų aktorių apdovanojimui.