Trečiojo Reicho menas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Arno Breker skulptūra Die Partei, 1939 m.

Trečiojo Reicho menas19331945 m. Vokietijoje sukurti, oficialiai tuometinės Vokietijos vyriausybės pripažinti meno kūriniai. Trečiojo Reicho menui būdingas romantinis realizmas, daug remtasi senovės graikų menu. Moderniosios kryptys buvo uždraustos, kaip degeneratiškos.

Populiarios Trečiojo Reicho meno temos buvo fašistinės ideologijos vertybės – rasinis grynumas, militarizmas, tėvynės meilė. Taip pat dažnai vaizduojami dirbantys paprasti žmonės. Moterų vaizdavimas mene dažniausiai atspindėjo trijų K (Kinder, Küche, Kirche) lozungą, t. y. moterų vaidmuo tuometinėje visuomenėje buvo suprantamas kaip "vaikai, virtuvė, bažnyčia".

Muzika būdavo tonaciška, negalėjo būti jokių panašumų į džiazą.

Menas būdavo cenzūruojamas, tačiau partijos ideologiją atitinkantis menas valstybės buvo labai remiamas ir skatinamas. Pavyzdžiui, 1944 m., karo pabaigoje, kai Vokietija buvo kritiškoje padėtyje, Propagandos ministerija parengė 1 041 menininko sąrašą. Į jį pateko žmonės, kurių kūryba buvo laikoma ypač svarbia nacionalsocialistų kultūrai, ir todėl jie buvo atleisti nuo karinės tarnybos.

Tarp žymiausių fašistinės Vokietijos menininkų yra skulptoriai Josef Thorak ir Arno Breker, dailininkai Werner Peiner, Adolf Wissel ir Conrad Hommel.


Commons-logo.svg

Vikiteka