Total Nonstop Action Wrestling

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dabartinis TNA logo

Total Nonstop Action Wrestling (TNA) – JAV profesionaliųjų imtynių federacija, įkurta 2002 m. Jeffo Jarretto ir jo tėvo Jerry Jarretto. Šiuo metu daugumos akcijų savininkas yra bendrovė Panda Energy International.

Prieš federacijos įkūrimą, TNA buvo Nacionalinės Imtynių Sąjungos (NWA) narys, pavadinimu NWA TNA. TNA turėjo išskirtines teises į NWA World Heavyweight titulą ir NWA World Tag Team titulą. 2004 m. TNA pasitraukė iš NWA, bet buvo leista toliau naudoti titulus, kol NWA panaikino susitarimą 2007 m.

TNA yra pirma Amerikos federacija, kuri naudoja tik šešiakampį ringą, o ne įprastą keturkampį. Federacija taip pat turi neįprastą taisyklę, kad čempionas gali pasikeisti dėl diskvalifikacijos. Be to, yra naudojamos dvi atskiros įėjimo rampos.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NWA TNA logo (2002)

Nuo tada kai WWE nusipirko WCW, WWE tapo didžiausia profesionaliųjų imtynių federacija visoje Amerikoje ir tai paskatino Jerry Jarrettą ir jo sūnų Jeffą Jarrettą 2002 m. gegužės mėnesį įkurti naują profesionaliųjų imtynių federaciją pavadinimu JSports & Entertainment. 2002 m. spalio mėnesį Panda Energy International nusipirko federaciją ir pervadino ją į TNA.

Originalus TNA verslo planas buvo kitoks nei WWE verslo planas. Nekeliaujant į kitus miestus kaip kitos federacijos darydavo, TNA galėjo sumažinti išlaidas. Iki TNA Xplosion šou pristatymo 2002 m. pabaigoje, TNA programą sudarė tipiški, savaitiniai dviejų valandų trukmės kabelinės televizijos šou, bet norint juos žiūrėti žiūrovams reikėjo papildomai mokėti. Tie šou prasidėjo 2002 m. birželio 19 d. ir dažniausiai vyko TNA Asylum arenoje. Nors savaitiniai TNA šou kainavo daug mažiau negu mėnesiniai WWE renginai, TNA šou reitingai liko maži. Po 27 mėnesių TNA pamatė, kad jie turi fanų kurie paremtų trijų valandų šou ir baigė savaitinius šou 2004 m. rugsėjo 8 d. TNA surengė savo pirmą trijų valandų mėnesinį šou pavadinimu TNA Victory Road 2004 m. lapkričio 7 d., bet vis tiek pasiekė mažus reitingus.

TNA pradėjo transliuoti TNA Impact! 2004 m. birželio 4 d. per Fox Sports Net televiziją. Po sezono kontraktas nebuvo atnaujintas dėl mažu reitingų. Kol TNA ieškojo naujos televizijos, Impact! buvo transliuojamas internetu iš TNA oficialios svetainės. Vėliau TNA pasirašė sutartį su Spike TV ir vėl pradėjo transliuoti Impact! per televiziją nuo 2005 m. spalio. Nuo to laiko Impact! pasiekdavo didesnius reitingus.

2007 m. buvo sėkmingiausi TNA istorijoje, todėl transliatoriai Spike TV nuo 2007 m. spalio mėnesio sutiko transliuoti 2 valandų trukmės savaitinius TNA Impact šou.

X Divizija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Akrobatinis, didelės rizikos profesionaliųjų imtynių stilius buvo WCW ir ECW federacijų požymis. Dauguma imtynininkų kurie atlieka šį stilių sveria mažiau negu 100 kg ir vadina tai lengvasvorių divizija. TNA nusprendė akcentuoti imtynininkų atliekamą didelę veiksmų riziką. Nėra jokių svorio apribojimų, taikomų X Division arba X Division titului, bet dauguma imtynininkų šioje divizijoje yra lengvasvoriai. X Division paprastai yra vienas iš svarbiausių TNA atrakcijų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]