Tokijo krikštatėviai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Tokijo krikštatėviai

Pavadinimas東京ゴッドファーザーズ
(Tōkyō Goddofāzāzu)
Kilmės šalisJaponija
RežisieriusSatoshi Kon
Shōgo Furuya
Prodiuseris (-iai)Masao Maruyama
Masao Takiyama
Shinichi Kobayashi
Taro Maki
Scenaristas (-ai)Satoshi Kon
Keiko Nobumoto
KompozitoriusKeiichi Suzuki
VaidinaAya Okamoto
Toru Emori
Yoshiaki Umegaki
Metai2003
ŽanrasNuotykių, drama
Trukmė92 min.
Kalbajaponų
PlatintojasDestination Films
IMDb įrašas

Tokijo krikštatėviai (jap. 東京ゴッドファーザーズ = Tōkyō Goddofāzāzu, angl. Tokyo Godfathers) – 2003 m. anime filmas, režisuotas Satoši Kon. Scenarijų Kon parašė kartu su Keiko Nobumoto, kuri taip pat parašė scenarijus „Wolf's Rain“ ir „Cowboy Bebop“ anime serialams. Filmas sukurtas „Madhouse“ studijoje.

Pagrindinė filmo tema – atsitiktinai susiklostančios aplinkybės. Kino kritikas George Peluranee teigia, kad „„Tokijo krikštatėviai“ – tai filmas, kuriame parodoma kokie reikšmingi nors ir menki ryšiai kiekvieną iš mūsų sieja su tariamai nepažįstamais žmonėmis. Filme pasakojama istorija, kupina stebuklų, šeimos ryšių, meilės ir atlaidumo.“

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kūčių vakarą šiuolaikiniame Tokijuje trys benamiai, pagyvenęs alkoholikas Ginas (ギン), transvestitas Hana (ハナ) ir iš namų pabėgusi mergina Mijuki (ミユキ), besirausdami šiukšlėse randa naujagimį. Šalia kūdikio jie randa laiškelį, kuriame prašoma pasirūpinti kūdikiu, bei krepšį pilną daiktų su užuominomis į tėvų asmenybes. Trijulė nutaria sugrąžinti kūdikį jo tėvams. Benamiai naujagimę pavadina Kijoko ('tyras vaikas') vardu, nes ji gimė šv. Kūčių vakarą.

Išėję iš kapinių, jie susiduria su po mašina įstrigusiu aukšto rango Jakuza grupuotės nariu. Pasirodo šis pažįsta klubo, kuriame Kijokos mama lankydavosi, savininką, kuris ketina vesti jo dukterį. Vestuvių metu jaunikis jiems pasako, kad moteris vardu Sačiko, ir nurodo jos adresą, bet vakarėlį nutraukia tarnu apsimetęs lotynų kilmės samdomas žudikas, besikėsinantis nušauti nuotakos tėvą. Žudikas pagrobia Mijuki su kūdikiu ir nusigabena juos į savo namus, kur jie susipažįsta su jo žmona.

Hana ieško Mijuki, tuo tarpu Ginas rūpinasi benamiu seniu, kurį sutiko gatvėje. Prieš mirdamas senis jam atsidėkoja įteikdamas raudoną maišelį. Pasirodo grupelė paauglių, kurie smarkiai sumuša Giną. Kiek vėliau, Hana suranda mergaites ir patraukia ieškoti vietos kur apsistoti.

Hana nusiveda jas į klubą, kuriame ji kadaise dirbo, ir randa jame Giną. Vėliau trijulė išsiruošia ieškoti Sačiko namų. Atvykę iš kaimynų sužino, kad ji su vyru nekaip sutarė. Grupelė ilsisi krautuvėlėje, kol savininkai išprašo juos laukan. Hana nualpsta ir atsiduria ligoninėje, kur Ginas susiduria su sesele dirbančia dukterimi.

Hana ir Mijuki susiduria su nuo tilto ketinančia nušokti Sačiko. Sačiko atkakliai tvirtina, kad jos vyras atsikratė vaiko jai nežinant. Tuo tarpu Ginas suranda Sačikos vyrą, kuris prasitaria, kad iš tikrųjų Sačiko pagrobė kūdikį iš ligoninės. Vėl susidūrusi trijulė išskuba Sačiko įkandin. Mijuki nusiveja Sačiko ant namo stogo, nuo kurio ši ketina nušokti, bet atskubėjęs jos vyras paragina to nedaryti ir pasiūlo pradėti gyvenimą iš naujo. Nepaisant to, Sačiko paslysta ir vaikas iškrenta jai išrankų, tačiau jį sugauna Hana.

Trijulė atsiduria ligoninėje. Mijuki iš Gino švarko ištraukia jo cigarečių pakelį, bet tuo pačiu iškrenta ir raudonas maišelis, kuriame, pasirodo, buvo laimingas loterijos bilietas. Tikrieji Kijoko tėvai pareiškia norintys susitikti su trijule ir paprašyti tapti jų kūdikio krikštatėviais. Juos supažindinantis policijos inspektorius, pasirodo, yra Mijuki tėvas.