Toamasina

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Toamasina
Toamasina
Toamasinos uostas
Laiko juosta: (UTC+3)
Valstybė Madagaskaro vėliava Madagaskaras
Provincija Toamasinos provincija
Regionas Acinananos regionas
Gyventojų (2018) 325 857
Altitudė 6 m

Toamasina (malag. Toamasina), dar žinoma kaip Tamatavė – Madagaskaro miestas.

Toamasina yra Acinananos regiono ir Toamasinos provincijos sostinė. Miestas yra svarbiausias Madagaskaro uostas, įsikūręs salos rytinio kranto centrinėje dalyje. Jame gyvena 179 045 gyventojų (2001 m. duomenys). Uostas svarbus dėl koralinio rifo, kuris suformavo didelį ir erdvų uostą su dviem išėjimais. Miestas įsikūręs smėlėtame pusiasalyje, kuris išsikišęs į jūrą.

Toamasinoje yra palmėmis apsodintos alėjos ir gražūs paplūdimiai, bet dėl ryklių ir užterštumo negalima maudytis. Bazary Be yra vienas iš gatvės turgų. Centrinis turgus yra viena lankomiausių miesto vietų. Mieste yra Toamasinos universitetas.

Valdant prancūzams Toamasinoje buvo keletas užsienio konsulų ir daugybė prancūzų pareigūnų. Per uostą buvo įvežami audiniai, miltų gaminiai, geležies ir plieno dirbiniai, o išvežamos aukso dulkės, guma, gyvūnai. Ryšys su Europa buvo palaikomas „Messageries Maritimes“ ir „Havraise“ kompanijų garlaiviais, o su Mauricijumi ir Šri Lanka – per britų „Union-Castle Line“.

Dėl dirvos ypatybių ir didelio gyventojų tankumo miestą dažnai užpuldavo epidemijos: 1898 ir 1900 m. kilo maras, bet nusausinus aplinkines pelkes padėtis pasitaisė. 1895 m. vietiniai gyventojai buvo perkelti iš miesto į naujai įkurtą kaimą šiaurės vakaruose. Miestą su sostine jungė 180 mylių ilgio telegrafas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]