Tinklo administratorius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Tinklo administratorius - darbuotojas įmonėje (organizacijoje), atsakingas už kompiuterių fizinės (angl. hardware) ir programinės (angl. software) įrangos, sudarančios kompiuterių tinklą, palaikymą.

Tinklo administratorius dažniausiai yra atsakingas už tinklo aparatūros įrengimą, konfigūravimą, palaikymą ir stebėjimą. Kompiuterinių tinklų specialistai ar analitikai, skirtingai nuo administratoriaus, labiau gilinasi į tinklo projektavimą ir saugumą, gedimų lokalizavimą ir problemų pašalinimą. Į jų pareigas taip pat įeina kompiuterių tinklo autorizacijos ir atsarginių kopijų darymo (angl. backup) palaikymas.

Tinklo administravimas bendrai apima tokius veiksmus, kaip tinklo adresų priskyrimas, maršrutizavimo protokolų ir lentelių parinkimą, taip pat autentikacijos (tapatumo patikrinimo) ir autorizacijos (leidimo naudotis resursais) konfigūravimas, katalogavimas (angl. directory service, DS). Administravimas apima ir tinklo paslaugų palaikymą individualiuose tinklo įrengimuose, pvz.: tinklo kompiuterių ar spausdintuvų tvarkyklių diegimas ir atnaujinimas. Dažnai tinklo administratoriui tenka ir konkrečių tarnybinių stočių (serverių) palaikymas, pvz.: bylų tarnybinės stotys, VPN (Virtual Private Network) tinklų sąsajos (angl. gateway), įsilaužimo fiksavimo sistemos (angl. intrusion detection system) ir t. t.