The Pirate Bay

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
The Pirate Bay
URLhttps://thepiratebay.se/ arba https://thepiratebay.org/
Komercinis?ne
TipasBitTorrent serveris, .torrent failų indeksavimo puslapis
Registracijaneprivaloma
SavininkasGottfrid Svartholm ir Fredrik Neij
ĮkūrėjasGottfrid Svartholm, Fredrik Neij ir Peter Sunde
Startavo2003 m. lapkričio 21 d.
Dabartinė būklėVeikia

The Pirate Bay (dar žinoma trumpiniu TPB) – interneto svetainė, pristatanti save „Atspariausiu pasaulyje BitTorrent serveriu“. Alexa, interneto svetainių lankomumo duomenimis, 2007 m. spalio 6 d. užėmė 192 vietą lankomiausių svetainių suvestinėje.

TPB 2004 m. pradžioje įkūrė Švedijos anti-autorinių (anti-copyright) teisių organizacija „Piratbyrån“, bet nuo spalio mėn. ji tapo atskira organizacija. Dabar šiam puslapiui vadovauja Gottfridas Svartholmas (Anakata), Fredrikas Neij (TiAMO) ir Peteris Sunde (brokep).

2006 m. gegužės 31 d., kai puslapis buvo patalpintas Švedijos serveriuose, policija surengė reidą ir interneto puslapis nebeveikė tris dienas, o kai puslapis vėl tapo pasiekiamas, jis buvo patalpintas Nyderlanduose esančiuose serveriuose. Reidas įvyko dėl didelio MPAA (Motion Picture Association of America) spaudimo. Reikalaujant Nyderlandų Teisingumo Ministerijai, tų pačių metų birželio 14 d. puslapis vėl buvo patalpintas Švedijos serveriuose. Dėl žiniasklaidos dėmesio po atsidarymo svetainės lankytojų skaičius padvigubėjo. Padvigubėjo ir svetainės pajamos iš reklamos – per mėnesį TPB sugebėjo uždirbti 75 000 JAV dolerių.

2009 metų teismo procesas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 m. sausio 31 d. prokurorai pateikė kaltinimus TPB valdantiems asmenims dėl „žmonių skatinimo pažeisti autorines teises“.

IFPI teigė, kad TPB svetainėje buvo patalpinta daugiau negu 1.6 milijono nelegalių failų vien per praėjusį mėnesį, kurių dauguma buvo autorines teises pažeidžiantys muzikos, filmų, programų kitų dalykų nelegalios reprodukcijos. TPB buvo kaltinama laikiusi .torrent failus, kurie padėjo nelegaliam failų platinimui.

Prokuroras Håkan Roswall sausio 16 dieną pasakė, kad „kaip ir visos panašios technologijos, BitTorrent protokolas gali būti panaudotas legaliems ir nelegaliems tikslams (…) Teisiamas šiandien ne pats protokolas (…) bet žmonės, kurie šią technologiją naudoja nelegaliems tikslams“

Atsakovų advokatas Per Samuelsson į tai atsakė: „Failų dalinimasis gali būti legalus ir ne, tačiau Švedijos įstatymai leidžia teikti paslaugas, kurios gali būti panaudotos legaliems ir nelegaliems tikslams“. Pasak jo, TPB teikiamos paslaugos gali būti palyginamos su „mašinų, kurios gali važiuoti greičiau negu didžiausias leistinas greitis, gamyba“. Kitas atstovų advokatas Jonas Nilsson pasakė: „Interneto vartotojai, kurie naudojasi TPB paslaugomis (…) turi prisiimti atsakomybę už turinį, kurį turi ir kuriuo dalijasi“.

Antroji teismo diena[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antrąją teismo dieną pusė kaltinimų buvo atmesta. Per Samuelson tai pakomentavo kaip labai retą dalyką, nes retai pasiseka laimėti pusę bylos vos per pusantros dienos. Kaltintojai nesugebėjo įrodyti, .torrent failai, kurie buvo naudojami kaip įkaltis, yra kaip nors susiję su The Pirate Bay serveriu (tracker). Daugybė ekrano nuotraukų, kurios buvo padarytos teismo metu, neparodė jokių susijungimų su serveriu. The Pirate Bay sugebėjo įrodyti, kad jie yra nekalti „padedant autorinių teisių pažeidimams“. Dabar jie yra kaltinami „nelegalų turinį padarę viešai prieinamu“.