Tarptautinis susitarimas dėl atogrąžų medienos (2006)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tarptautinis susitarimas dėl atogrąžų medienos (angl. International Tropical Timber Agreement, sutrumpintai ITTA) – tarptautinė sutartis, kuria siekiama reguliuoti tarptautinę prekybą atogrąžų miškų mediena ir užtikrinti darnią atogrąžų miškų miškotvarką. Jis buvo priimtas 2006 m. ir įsigliojo 2011 m. gruodžio 7 d., pakeisdamas 1994 m. priimtą ir nuo 1997 m. galiojusį tokio pačio pavadinimo susitarimą.[1] ITTA yra Tarptautinės tropinės medienos organizacijos pagrindinis dokumentas.

Pagal susitarimą jam priklausančios valstybės skirstomos į gamintojas (eksportuojančias tropinę medieną) ir vartotojas (importuojančias). Pirmąjai grupei priklauso 31 valstybė, antrai – 36, įskaitant ir Lietuvą, kuri dalyvauja kaip ES narė.[2]

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Susitarimu siekiama vienyti atogrąžų medienos eksportuojančias ir importuojančias šalis, skatinti jų bendradarbiavimą, kuris prisidėtų tiek prie abipusės ekonominės naudos, tiek ir prie atogrąžų miškų išsaugojimo ir darnaus jų panaudojimo. Susitarime daugiausiai dėmesio skiriama apibrėžti Tarptautinės tropinės medienos organizacijos struktūrą, valdymą, nesutarimų sprendimo mechanizmą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]