Tanosas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Tanosas
Thanos Infinity 4.png
Infinity #4 (October 2013)
Paskelbimo informacija
LeidėjasMarvel Comics
Pirmas pasirodymasThe Invincible Iron Man #55 (1973 m. vasarį)
SukūrėJim Starlin
Informacija istorijose
Kilmės vietaTitanas (palydovas)
KomandaJuodasis orderis
SugebėjimaiAntžmogiška jėga, ištvermė
Greitas gijimas
Atitinkamose situacijose - genijaus lygio protas

Tanosas (angl. Thanos) – išgalvotas Marvel komiksų antagonistas, kurį sukūrė Jim Starlin. Vėliau Tanosas tapo viena žymiausių Marvel Comics figūrų. Tada blogiukas pasirodė kaip keršytojų priešas Marvel Kino visatoje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tanosas gimė Titane, viename iš Saturno palydovų. Nuo pat gimimo motina jį bandė nužudyti, tačiau dėl gerų mokslo pasiekimų ir mandagumo jo tėvas Alarsas su ja nesutikdavo. Augant jis mėgdavo piešti mirusius gyvūnus ir palaikė tamsiąją pusę. Tai ir lėmė Tanoso ateitį. suvokiant vis daugiau dalykų, Tanosas pasirinko tamsiąją pusę. Tuomet jis pastebėjo, jog gyvybės yra per daug, trūksta maisto ir visa tai eina link išnykimo. Tanosas sunaikino Titano gyventojus - Amžinuosius (eternals) ir apgadino šio palydovo vaizdą. Po daugelio metų (2015), Tanosas atvyko į Nidavelirą ir užsakė begalybės pirštinę, vos ją gavęs išžudė visus Nidaveliro Nykštukus, išskyrus Eitiri ir pradėjo ieškoti begalybės akmenų. 2011 jis tuėjo surinkęs 3 begalybės akmenis ir juos paskolino Lokiui. Po Niujorko mūšio, Lokis pralaimėjo ir nebeatgavo akmenų. Taip buvo ir su kosmoso blogiuku Ronanu. Tuomet su minėtąja pirštine, jis viską suėmė į savo rankas. Na, tik su truputėliu Juodojo Orderio pagalbos. Pirmąjį (Galios) - pavogė Ksandare, 2-ąjį (Erdvės) - išsireikalavo iš Lokio. Trečiąjį (Tikrovės) gavo iš kolekcionieriaus, o dar kitą (Sielos) - Vormire, paaukojęs Gamorą. Paskutinius (Laiko ir Proto) brutaliai gavo iš daktaro Streindžo ir Vizijaus. Surinkęs visus begalybės akmenis, Tanosas spragtelėjo savo pirštais ir išnaikino pusę visatos gyvybės. Išsikraustė į Sodą ir maždaug po 21 dienos, naudodamas akmenis juos sunaikino. Jis vos nežuvo, liko apdegęs ir kruvinas. Vėliau besigaminantį valgį jį užpuolė Keršytojai ir nukirto kairę ranką. Po ginčo dėl visatos gyvybės, Toras neatlaikė įtampos ir su savo Audros Nugalėtoju nukirto Titanui galvą. Po penkių metų, Keršytojai keliavo laiku, norint susigrąžinti akmenis, ir 2014 jie netyčia parsigabeno 2014 m. Nebulą, kuri atsiuntė didįjį Titaną iš praeities. Po nuožmios kovos, Tonis Starkas surinko visus akmenis, įsisavino jų galias ir spragtelėjo pirštais. Tanosas tapo viena iš sudulkėjusių auka. Geležinis žmogus žuvo, nes galios jam buvo per daug.

Galios ir sugebėjimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tanosas yra itin stiprus ir galingas. Be to jis atsparus psichinėms atakoms, itin greitai gyja jo žaizdos. Gali išgyventi kosmose (Su specialiu kostiumu). Tačiau jo jėgą lemia ir begalybės akmenys, kuriuos suvaldo Begalybės Pirštinė.

Kita medija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Animacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tanosas buvo paminėtas tiek serialuose, tiek animuotuose žaidimuose. Taip pat jis yra Fortnite veikėjų pasirinkime.

Filmai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2012 metais po kūrėjų sąrašo, Tanosas pasirodo filme ,,Keršytojai", kai jo patarėjas Kitas praneša apie situaciją žemėje.

2014 metais Tanosas tariasi su savo laikinu partneriu Ronanu, filme ,,Galaktikos Sergėtojai

2015 m. Tanosas pasirodė momentinėje scenoje filme ,,Keršytojai.Altrono amžius", sakydamas frazę - ,,Gerai, padarysiu tai pats...

2017 m. Jis buvo paminėtas ,,Galaktikos sergėtojai. Antra dalis

2018 ir 2019 m. Keršytojai kovoja su Tanosu žūtbūtinėje kovoje.