Tamsieji šachmatai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tamsieji šachmatai - šachmatų variantas su neišsamia informacija apie priešininko padėtį. Jį sukūrė Jens Bæk Nielsen ir Torben Osted 1989-aisiais metais. Žaidėjas nemato visos lentos, o tik laukelius su savo figūromis (įskaitant pėstininkus) bei tuos laukelius, į kuriuos jis gali eiti.

Taisyklės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šio šachmatų varianto tikslas nėra užmatuoti karalių, bet nukirsti jį. Žaidėjai nebūtinai žino, kai jų karalius yra šachuojamas. Nepasitraukti iš šachuojamo laukelio ar net paeiti į jį yra legalus ėjimas, kuris dažnai būna pralaimėjimo priežastimi. Prasilenkiančio pėstininko kirtimas yra galimas, net jei jūs nematote, kad tai įmanoma. Skirtingai nuo standartinių šachmatų, rokiruotė leidžiama net šacho metu, į šachuojamą laukelį ir per laukelius atakuojamus priešininko.

Šį šachmatų variantą lengviausia žaisti interneto šachmatų serveriuose. Norint žaisti su tikra lenta reikia trijų lentų ir trečio asmens - arbitro, kuris kiekvienam žaidėjui jo lentoje nurodytų tuo metu matomas priešininko figūras.

Žaidimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidžiant tamsiaisiais šachmatais labai svarbu planavimas, strategija ir psichologiniai motyvai. Taktika ir daugelio ėjimų į priekį numatymas turi daug mažiau įtakos nei standartiniuose šachmatuose. Žaidžiant šį šachmatų variantą karalių reikia atidžiai saugoti nuo labai pavojingų puolimų nematomomis figūromis. Valdovei pavojingiausia figūra yra žirgai, kurie gali ją užpulti išlikdami nematomi.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]