Pereiti prie turinio

Monarchas: Skirtumas tarp puslapio versijų

4 pridėti baitai ,  prieš 1 metus
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
No edit summary
== Išimtys ==
* [[Andora|Andoros]] kunigaikštystė. Formaliai ji gali būti laikoma [[diarchija]], kadangi Andoros valstybė turi du lygiateisius valstybės vadovus, vadinamus ''koprincais'' (bendrakunigaikščiais) – Urgelo arkivyskupą ir Prancūzijos valstybės vadovą. Anksčiau, kai Prancūziją valdė karaliai, Prancūzijos karalius būdavo ir Andoros koprincas. Dabar, kai Prancūzija yra respublika, Prancūzijos prezidentas kartu yra ir Andoros koprincas.
* [[Malaizija|Malaizijos]] federalinė konstitucinė renkama monarchija. Valstybės vadovas yra ''Yang di-Pertuan Agong'', šis titulas paprastai verčiamas 'karalius'„karalius“. Malaizijos karalius renkamas penkeriems metams iš devynių Malaizijos [[sultonas|sultonų]]. Malaizijos federaciją sudaro 13 valstijų ir 3 federalinės teritorijos. Devynios Malaizijos valstijos yra sultonatai, kuriuos valdo monarchai sultonai, paveldintys savo titulą. Visos Malaizijos karalių renka šie sultonai iš savo tarpo.
* [[Vatikanas]]. Vatikaną valdo iki gyvos galvos renkamas [[popiežius]]. Nuo kitų monarchijų skiriasi tuo, kad popiežiumi gali būti bet kuris vyras, nepriklausomai, ar jis aristokratas, ar ne.
* Monarchijomis nėra laikomos valdymo sistemos, kur valstybę valdo [[diktatorius]], perėmęs pareigas iš tėvo diktatoriaus.
2 986

pakeitimai