Jonas Kronkaitis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
652 pridėti baitai ,  prieš 14 metų
S
nėra keitimo aprašymo
S
'''Jonas Kronkaitis''' (*[[1935]] m. [[vasario 1]] d. Lietuvoje) - [[Lietuvos kariuomenėskariuomenė]]s vadas, [[generolas majoras]].
 
1959 m. Jonas Kronkaitis baigė Konektikuto universitetą ir įgijo pramonės vadybos bakalauro, kartu ir reguliariosios kariuomenės [[leitenantas|leitenanto]] laipsnį, kuris ir nulėmė jo karinę karjerą.
 
Baigęs Pėstininkų vadų kursus ir Reindžerių kursus, jis buvo paskirtas į Vokietiją šarvuočių pėstininkų bataliono būrio vadu, iš ten perkeltas į Antrąjį kavalerijos pulką ir jame tarnavo iki 1963 m.
 
1963 metais buvo paskirtas Ginklų skyriaus direktoriaus pavaduotoju į Lengvųjų ginklų įmonę, kurioje bandomi, tobulinami įvairūs ginklai, tarp jų ir [[M-14]], [[M-16]] šautuvai, įvairūs kulkosvaidžiai.
1978 m., baigęs JAV Armijos karo koledžą, buvo paskirtas komendantu į valstybinę plataus asortimento ginklų įmonę Rock Island Arsenal, inicijavo ir vykdė gamyklos esminio modernizavimo programą.
 
1964-1965 m. dirbo [[sraigtasparnis|sraigtasparnių]] apginklavimo projekto vadovu.
 
1965 m. paskirtas Amerikos sausumos pajėgų Vietname Ginklų skyriaus viršininku, šias pareigas ėjo metus ir grįžo į JAV.
 
Vėliau Jonas Kronkaitis vėl buvo pasiųstas į Vietnamą, į Pirmąją Oro kavalerijos diviziją, kad sukurtų [[brigada (karyba)|brigados]] kovinės paramos bazę ir jai vadovautų.
 
1978 m., baigęs JAV Armijos karo koledžą, buvo paskirtas komendantu į valstybinę plataus asortimento ginklų įmonę ''Rock Island Arsenal'', inicijavo ir vykdė gamyklos esminio modernizavimo programą.
 
1981 m., baigęs Gynybos sistemų valdymo koledžą, buvo paskirtas valdomų sviedinių ir artilerinio ginklo sistemų kūrimo jungtinio (sausumos kariuomenės ir laivyno) projekto vadovu ir dirbo juo iki 1985 m., kol perėjo į rezervą.
 
Lietuvoje dirbo [[KAM]] viceministru, ėjo kariuomenės vado pareigas.
 
== Nuorodos, šaltiniai ==
34 231

pakeitimas

Naršymo meniu