Valgykla: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
134 pridėti baitai ,  prieš 5 metus
S
nėra keitimo aprašymo
SNo edit summary
SNo edit summary
'''Valgykla''' ({{fr|cantine}}) – ekonominės klasės maitinimo paskirties įstaiga, orientuota į kasdienio masinio maitinimo poreikių tenkinimą. Siūlomi įvairių šalių populiariausi patiekalai ir [[gėrimas|gėrimai]] stengiantis įtikti kuo platesniam žmonių ratui. Vietoje pagal užsakymą gaminami nebent pavieniai patiekalai, didžioji dalis maisto paprastai būna paruošta iš anksto ir tik pašildoma arba gaminama iš [[pusfabrikatis|pusfabrikačių]].
 
Užsakymai priimami pagal meniu, paprastai su galimybe pasirinkti tarp iš anksto paruoštų garnyrų ar priedų variantų. Pagrindinis dėmesys skiriamas aptarnavimo greičiui, porcijoms ir kainai, vidutinis ar minimalus – [[maistas|maisto]] paruošimo, produktų ir pateikimo kokybei, virėjų meistriškumui, aptarnavimui, aplinkai. Dirba mažai arba nėra padavėjų. Aplinka ir stalai būna pritaikyti dideliaidideliam lankytojų kaitaisrautuipaprastiminimalistiniai, minimalistiniaitankiai sustatyti, lengvai greitai valomi, be [[staltiesė|staltiesių]].
 
Valgyklos paprastai įrengiamos didelius žmonių srautus kasdien aptarnaujančiose vietose ir įstaigose, pvz., mokymo įstaigose, stambesnių įmonių patalpose, didesniuose prekybos centruose, didesnius žmonių srautus pritraukiančiose miesto vietose ar tankiau apgyvendintuose rajonuose.
831

pakeitimas

Naršymo meniu