Bankrotas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
Brox (aptarimas | indėlis)
Naujas puslapis: thumb|''[[Lehman Brothers'' būstinė, Niujorkas]] '''Bankrotas''' - nemokios įmonės būsena, kai įmonei tei...
 
Nėra keitimo santraukos
Eilutė 4: Eilutė 4:
== Politika, teisė ==
== Politika, teisė ==
Bankrotą reguliuoja [[nemokumo teisė]], [[ūkinė teisė|ūkinės teisės]] šaka.
Bankrotą reguliuoja [[nemokumo teisė]], [[ūkinė teisė|ūkinės teisės]] šaka.
Lietuvoje politiką įmonių veiklos [[restruktūrizavimas|restruktūrizavimo]] ir bankroto proceso klausimais įgyvendina [[Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos]], įstaiga prie [[Lietuvos Respublikos ūkio ministerija|LR ūkio ministerijos]].
Lietuvoje politiką įmonių veiklos [[restruktūrizavimas|restruktūrizavimo]] ir bankroto proceso klausimais įgyvendina [[Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos]], įstaiga prie [[Lietuvos Respublikos ūkio ministerija|LR ūkio ministerijos]]. Daugelyje pasaulio šalių bankrutuoti gali ne tik juridiniai, bet ir fiziniai asmenys. [[Fizinio asmens bankroto]] teisė yra numatyta 2000 m. gegužės 29 d. Europos Sąjungos Tarybos reglamente (EB) Nr. 1346/2000 dėl bankroto bylų. Lietuvoje šiuo metu fizinio asmens bankroto įstatymas nėra priimtas.


== Nuorodos ==
== Nuorodos ==

12:41, 15 balandžio 2011 versija

Lehman Brothers būstinė, Niujorkas

Bankrotas - nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka; negalėjimas išsimokėti skolų, sužlugimas. Didžiausias bankrotas istorijoje - banko Lehman Brothers.

Politika, teisė

Bankrotą reguliuoja nemokumo teisė, ūkinės teisės šaka. Lietuvoje politiką įmonių veiklos restruktūrizavimo ir bankroto proceso klausimais įgyvendina Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos, įstaiga prie LR ūkio ministerijos. Daugelyje pasaulio šalių bankrutuoti gali ne tik juridiniai, bet ir fiziniai asmenys. Fizinio asmens bankroto teisė yra numatyta 2000 m. gegužės 29 d. Europos Sąjungos Tarybos reglamente (EB) Nr. 1346/2000 dėl bankroto bylų. Lietuvoje šiuo metu fizinio asmens bankroto įstatymas nėra priimtas.

Nuorodos

Vikicitatos

Wikiquote logo
Wikiquote logo
Puslapis Vikicitatose
Vikižodynas
Vikižodynas
Laisvajame žodyne yra terminas Bankrotas