Protono skilimas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
51 pridėtas baitas ,  prieš 16 metų
S
typos
No edit summary
S (typos)
'''Protono skilimas''' yra eksperimentiškai nepatvirtintas [[radioaktyvusis skilimas]], kurio metu [[protonas]] skyla į lengvesnes [[subatominės dalelės|subatomines daleles]], paprastai į neutralų [[pioną]] ir [[pozitroną]].
 
[[Standartinis modelis|Standartiniame modelyje]] protonai tam tikras barionų tipas stabilus dėl išsaugoto barioninio skaičiaus. Todėl jie negali skilti į kitas daleles. Bet [[didžioji suvienijimo teorija]] (angl. grand unified theories (GUTs) sugriauna barioninio skaičiaus simetrijasimetriją ir leidžia skilti. Teorija papildytipapildyta dar viena hipotetine dalele [[X bozonas|X bozonu]]. Kol kas visi bandymai aptikti ir teoriškai patvirtinti protono skilimą yra nesekminginesėkmingi.
 
== Eksperimentai ==
 
[[Super-Kamiokande]] [[neutrinų observatorija|neutrinų observatorijoje]] (Japonija), nustatyta žemiausia galima protono pusėjimo trukmė 10<sup>35</sup>. Tai yra didžiausias laikas, kuriam praėjus dar neįvykneįvyksta protono skilimas. Taigi, kol kolkaskas protono pusėjimo trukmė dar nenustatyta.
 
[[Kategorija:Branduolinė fizika]]

Naršymo meniu