Akiduobė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
10 pridėta baitų ,  prieš 11 metų
(lotyniški pavadinimai - į skliaustus...)
Akiduobės ertmę riboja 4 sienos - viršutinė, šoninė, apatinė ir vidinė.
 
Viršutinę'''Viršutinė sienąsiena''' (''paries superior'') sudaro: kaktikaulio akiduobinė dalis (''pars orbitalis'') jos akiduobinis paviršius (''facies orbitalis'') ir pleištakaulio mažojo sparno (''ala minor'') akiduobinis paviršius. Viršutinės sienos šone, tuoj pat už skruostinės kaktikaulio ataugos, processus (''zygomaticus ossis frontalis''), yra sekli ašarų liaukos duobė (''fossa glandulae lacrimalis''), o vidinėje pusėje- skridininė duobė ir gydlys (''fovea et spina trochlearis''). Pastarasis retai esti ryškus.
 
Viršutinę'''Šoninę sieną''' nuo šoninėsviršutinės skiria viršutinis akiduobinis plyšys (''fissura orbitalis superior''). Šoninę sieną (''paries lateralis'') suformuoja pleištakaulio didžiojo sparno akiduobinis paviršius (''facies orbitalis alae majoris issis sphenoidalis''), ir skruostikaulio akiduobinis paviršius (''facies orbitalis ossis zygomatici'').
 
'''Apatinė''' akiduobės siena tolydžio pereina į vidinę (''paries medialis''), į kurios sudėtį įeina viršutinio žandikaulio kaktinė atauga (''processus frontalis maxillae''), ašarikaulis (''os lacrimale''), akytkaulio labirinto akiduobinė plokštelė. Priekyje yra ašarų maišo duobė (''fossa sacri lacrimalis'') ribojama priekinių ir užpakalinių ašarinių skiauterių (''crista lacrimalis anterior et posterior''). Priekinė anga gali būti akytaulio akiduobinės plokštelės ir kaktikaulio akiduobinės dalies siūlėje, virš ar žemiau jos, o užpakalinės angos neretai iš viso nebūna.
 
==Akiduobės dalys==
24 705

pakeitimai

Naršymo meniu