Vikipedija:Puslapių apsaugos taisyklės: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
[[Vaizdas:Crystal Clear action lock.png|thumb|120px|Visiškai užrakinto puslapio simbolis]]
 
'''Puslapių apsauga''' taikoma siekiant apsaugoti Vikipedijos turinį nuo vykstančio ar potencialaus [[Vikipedija:Vandalizmas|vandalizmo]] bei [[Vikipedija:REdagavimo karas|redagavimo karų]].
 
Dėl pastebėto vandalizmo arba dėl kitų priežasčių, kiekvienas naudotojas gali pageidauti bet kokio puslapio ar failo užrakinimo ar atrakinimo (jei nebėra būtinybės laikyti jį užrakintą) puslapyje [[Vikipedija:Siūlymai dėl puslapių apsaugos]]. Taip pat galima kreiptis ir į aktyvų administratorių. Redakciniai apsaugoto puslapio pakeitimai turėtų būti pasiūlyti atitinkamo puslapio turinio aptarime ir įgyvendinti, jei pakeitimai nėra ginčytini arba dėl jų yra pasiektas [[Vikipedija:Konsensusas|konsensusas]].
== Apsauga nuo kūrimo ==
Administratoriai gali apsaugoti puslapį nuo sukūrimo. Toks rakinimas naudingas ištrintiems bet keletą kartų naudotojo atkurtiems puslapiams apsaugoti. Tokio rakinimo metu skiriamos didžiosios ir mažosios raidės (case-sensitive). Administratoriai taip pat gali įtraukti rakintinus puslapio pavadinimus į specialų pakopinės apsaugos puslapį [[Vikipedija:Rakinami]].
 
Apsauga nuo kūrimo taikoma siekiant neleisti kurti straipsnių necenzūriniais pavadinimais, taip pat, kai naudotojo blokavimas nėra efektyvus ir straipsnis netinkamu pavadinimu ar netinkamoje vardų srityje yra nuolat sukuriamas iš naujo.
 
== Apsauga nuo perkėlimo ==
 
Taikoma, kai nesutariama dėl straipsnio pavadinimo ar vardų srities ir nesutarimas nėra išsprendžiamas diskusijos būdu, o pradedamas pervadinimas panašus į redagavimo karą.
 
== Taip pat skaitykite ==

Naršymo meniu