Idėjų kalvė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
2 baitai pašalinti ,  prieš 12 metų
S
wiki sintakse 3
S (wiki sintakse 3)
'''Idėjų kalvė''', '''smegenų centras''' ('''Think Tanks''', '''Denkfabrik''', dažnai tiesiog ''Thinktank'' pagal angl. ''think tank''; taip pat: ''Public Policy Institution'', ''PPI'') – nuolatinė grupė asmenų (politikų, ekonomistų, socialinių mokslų atstovų, [[lobizmas|lobistų]] ar bendrovių), veikianti kartu ir kelianti, plėtojanti bei tobulinanti politines ir ekonomines strategijas, veiklos programas, taip pat skatinanti viešąsias diskusijas kokių nors idėjų pagrindu.
 
Idėjų kalvės dažniausiai, bet nebūtinai, atstovauja [[Neoliberalizmas|neoliberalias]] ir [[Neokonservatizmas|neokonservatyvias]] idėjas. Europoje taip pat yra socialliberalios bei neosocialistinės pakraipos idėjų kalvių.
 
Kai kurios idėjų kalvės aktyviai užsiima [[ryšiai su visuomene|ryšiais su visuomene]], platina visais įmanomais kanalais savo idėjas, teikia jas politinėms grupuotėms, kai kurios užsiima tiesioginiu ar netiesioginiu jų siūlymu sprendimus priimančioms institucijoms (lobizmas). Viena yra bendra visiems smegenų centrams yra tai, kad jie neužsiima politine veikla: nesiekia politinės valdžios ir tuo labiau neužsiiima idėjų praktiniu įgyvendinimu, kas yra politikos subjektų prerogatyva.
 
== Istorija ==
== Kritika ==
Privatus idėjų kalvės finansavimo pobūdis kelia pavojų nukrypti nuo neutralumo. Kritikai mano, jog idėjų kalvės gali būti linkę skelbti tik tokias idėjas ar tyrimų rezultatus, kurių skelbimas užtikrintų tolimesnę remiančių struktūrų finansinę paramą. Tačiau panašus pavojus iškyla ir mokslo įstaigoms, jei jos žymiai finansuojamos iš privačių šaltinių.
 
== Žinomi smegenų centrai ==
=== Tarptautiniai ===
== Nuorodos ==
* [http://world-information.org/wio/infostructure/100437611704/100438658161?opmode=contents Think Tanks] (World-information.org)
* [http://www.buena-vista-neoliberal.de/ Buena Vista – neoliberali?]
* [http://www.iwif.de/wf404-22.htm Rainer Rilling, Starke Politik – Der Machtkörper des neuimperialen Projekts in den USA (vokiečių k.)] („Wissenschaft und Frieden“, 2004 balandis)
* [http://www.thinktankdirectory.org/ Think Tank Directory]
427 096

pakeitimai

Naršymo meniu