Norminis teisės aktas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
162 pridėti baitai ,  prieš 13 metų
nėra keitimo aprašymo
No edit summary
No edit summary
[[Vaizdas:Vilnius.Seimas, 2006-08-10.jpg|thumb|200px|right|Vienas iš norminių teisės aktų - įstatymų - leidybos subjektų Lietuvoje yra nacionalinis parlamentas [[Lietuvos Respublikos Seimas]]]]
'''Norminis teisės aktas''' ('''teisės norminis aktas''') - oficialus kompetentingos institucijos priimamas [[teisės aktas|teisinis]] [[dokumentas]] (teisės [[aktas]]), kuriuo yra nustatomos, pakeičiamos arba panaikinamos [[teisės normos]]. Tai teisės [[aktas]], nustatantis elgesio taisykles, skirtas individualiais požymiais neapibūdintų subjektų grupei ([[įstatymas]], administracinis ar kitas teisės aktas).
 
==Reikšmė==
Norminis teisės aktas [[Kontinentinės teisė]]s tradicijos valstybėse bei kai kuriose kitose kitose [[teisės šeimos]]e yra pagrindinis [[teisės šaltinis]]. Norminius teisės aktus priima ne valstybinės (nacionalinės bei federacijos subjektų), savivaldos arba tarptautinės institucijos, bet ir kiti ([[juridiniai asmenys|juridiniai]]) asmenys - religinė bendruomenė, profsąjunga, įmonė. Tai gali būti nuostatai, įstatai, vidaus darbo taisyklės.
Norminiu teisės aktu nustatomos elgesio taisyklės, skirtos individualiais požymiais neapibūdintų subjektų grupei (aktas gali būti [[įstatymas]], [[administracinis aktas|administracinis]] ar kitas teisės aktas).
 
Norminis teisės aktas [[Kontinentinė teisė|Kontinentinės teisės]] tradicijos valstybėse (bei kai kuriose kitose [[teisės šeimos]]e) yra pagrindinis [[teisės šaltinis]].
 
Norminis teisės aktas [[Kontinentinės teisė]]s tradicijos valstybėse bei kai kuriose kitose kitose [[teisės šeimos]]e yra pagrindinis [[teisės šaltinis]]. Norminius teisės aktus priima ne valstybinės (nacionalinės bei federacijos subjektų), savivaldos arba tarptautinės institucijos, bet ir kiti ([[juridiniai asmenys|juridiniai]]) asmenys - religinė bendruomenė, profsąjunga, [[įmonė]]. Tai gali būti [[nuostatai]], [[įstatai]], vidaus darbo taisyklės.
 
== Rūšys ==
*Įstatymas: konstitucinis įstatymas, [[kodeksas]]
*[[Įstatai]], nuostatai ir kt.
 
==Nuorodos==
*[http://lrs.lt/ LRS tinklalapis]
 
[[kategorija:teisės aktai]]
24 705

pakeitimai

Naršymo meniu