Pereiti prie turinio

Sovinformbiuras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Paskutinis Sovinformbiuro pranešimas apie karą Europoje (1945 m. gegužės 15 d. Jame buvo pranešta, kad „visuose frontuose baigta priiminėti vokiečius karo belaisvius“.

Sovinformbiuras (rus. Совинформбюро, iš rus. Советское информационное бюро 'Tarybinis informacijos biuras') – 1941–1961 m. veikusi Tarybų Sąjungos informacijos ir propagandos žinyba.

Buvo įkurta 1941 m. birželio 24 d., kaip[ informacijos biuras prie TSRS LKT. Politine ideologine linija buvo pavaldus VKP(b) CK. Pagrindinis Sovinformbiuro tikslas buvo Didžiojo Tėvynės karo metais sudarinėti naujienų suvestines radijui, laikraščiams ir žurnalams apie padėtį frontuose, darbą užnugaryje, apie partizanų veiklą.

1945 m. gegužės 8 d. Sovinformbiuro pranešimas

1944 m. Sovinformbiuro sudėtyje buvo įkurtas biuras propagandai užsienio šalyse. Pokario metais Sovinformbiuro informacija buvo platinama per 1171 laikraštį, 523 žurnalus ir 18 radijo stočių 23-ose pasaulio šalyse, per TSRS ambasadas, draugystės draugijas, profsąjungas, moterų, jaunimo ir mokslines organizacijas. Taip Sovinformbiuras skleidė informaciją apie TSRS kovas su nacizmu, taip pat – su pagrindinėmis TSRS vidaus ir užsienio politikos kryptimis.

1961 m. Sovinformbiuras buvo perorganizuotas į spaudos agentūrą „Novosti“ (Новости 'Naujienos).