Skysčių logistika

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Skysčių logistika – tai logistikos sritis, susijusi išskirtinai su skystais kroviniais. Ji užima svarbią vietą skysčių tiekimo grandinėje.

Standartinės logistikos technikos paprastai taikomos kroviniams, kurie skaičiuojami atskirais vienetais ar jų grupėmis. Skysti kroviniai turi logistikai svarbių savybių, kuriomis jie skiriasi nuo vienetais skaičiuojamų krovinių. Keletas svarbiausių tokių savybių:

  • Skysčio savybė tekėti žemyn leidžia perkelti skysčius iš vienos vietos į kitą nenaudojant mechaninių varomųjų įtaisų ar rankų darbo.
  • Skysčio savybė prisitaikyti prie talpyklės formos nevaržo saugojimo sistemų konstrukcijos ir leidžia visiškai išnaudoti talpyklių ir saugyklų tūrį, dalis kurio kitais atvejais lieka nepanaudota.
  • Skysčio paviršiaus lygis gali būti panaudotas nuolatiniam automatiniam talpyklėje ar saugykloje esančio skysčio tūrio matavimui.
  • Kintantys skysčio savybių rodikliai gali būti stebimi ir verčiami skysčio kokybės rodikliais.
  • Naudojant skysčių logistikos technikas ženkliai sumažinama ar pašalinama daug saugos rizikų. Tokie įrenginiai kaip skysčio paviršiaus lygio jutikliai ir nutekėjimo matuokliai gali būti naudingi mažinant saugos rizikas, nes jie tiesiogiai, beveik realiu laiku teikia tikslius krovinio kiekio ir judėjimo tiekimo grandinėje rodmenis. Saugos rizika mažėja, nes krovinio judėjimas tiekimo sraute yra nepriklausomas ir kontroliuojamas.
  • Kai kuriais atvejais skysčiai gali būti perdirbami grandyse, gerokai nutolusiose nuo pirminės jų pagaminimo vietos, o tai leidžia užtikrinti geresnį tiekimo grandinės efektyvumą bei platesnį skysčio kilmės pasirinkimą žvelgiant iš galutinio paskirties taško.

Kiekviena iš šių savybių iliustruoja skysčių logistikos ir vienetais tiekiamų produktų logistikos skirtumus. Tinkamas šių skirtumų panaudojimas ir planavimas į juos atsižvelgiant gali tapti skysčius gaminančių, perdirbančių, pervežančių ar naudojančių verslo bendrovių privalumais.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Wally Klatch „RFID Twist: Liquid Logistics Equals Reduced Risk“, Manufacturing.Net, 2006-10-11. Nuoroda tikrinta 2013-04-01.