Simonas Narkevičius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Simonas Narkevičius (1924 m. kovo 2 d. Sklėriškės k., Molėtų r. -1987 m. liepos 5 d. Zarasuose), muzikos mokytojas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokėsi Molėtų progimnazijoje ir Utenos gimnazijoje. 19951959 choro dirigavimą neakivaizdiniu būdu studijavo Vilniaus J. Tallat-Kelpšos muzikos mokykloje (dėst. A. Ilčiukas, A. Jozėnas ir V. Ūsevičius).

Pasižymėjęs muzikiniais gabumais, 1945 Molėtų gimnazijoje pradėjo dėstyti muziką, vadovauti moksleivių ir suaugusiųjų chorams bei orkestrams. Vyresniųjų klasių moksleivių mišrųjį chorą parengė 1946 I pokario metų respublikinei dainų šventei Vilniuje.

Nuo 1949 Utenos 1-osios ir 2-osios vidurinių mokyklų muzikos mokytojas, moksleivių ir suaugusiųjų chorų bei vokalinių ansamblių vadovas. Minėtų mokyklų jungtinį moksleivių mišrųjį chorą parengė 1950 respublikinei dainų šventei, o 2-osios vidurinės mokyklos mišrųjį chorą ir 1955 respublikinei dainų šventei. Pastarasis kolektyvas 1957 I respublikinio jaunimo festivalio Vilniuje laureatas. 1958 su 2-osios vidurinės mokyklos moksleiviais ir mokytojais pastatė muzikinį montažą „Lietuviškos vestuvės", turėjusį didelį pasisekimą Utenoje ir kitur. 1960 respublikinei dainų šventei S. Narkevičius parengė tris moksleivių chorus: vaikų, merginų ir mišrųjį.

19611967 buvo Zarasų vidurinės mokyklos muzikos ir dainavimo mokytojas. Į 1964 I respublikinę moksleivių dainų šventę Vilniuje mokytojas atvežė tris chorus – apie 100 dalyvių. Savo mokykloje subūręs moksleivių dainų ir šokių ansamblį, keletą metų su juo garsėjo Utenos ir kaimyniniuose rajonuose. 1967 respublikiniame meno mėgėjų festivalyje Vilniuje ansamblis laimėjo trečiąją vietą. 19671984 S. Narkevičius buvo Zarasų vaikų muzikos mokyklos direktorius ir suaugusiųjų chorų vadovas. 1975 respublikinei dainų šventei jis parengė Zarasų rajono švietimo darbuotojų moterų chorą, o 1980 analogiškai šventei – Zarasų miesto švietimo darbuotojų mišrųjį chorą (konkurse pelnė antrąją vietą).

S. Narkevičius buvo Respublikinio muzikos mokytojų mišriojo choro pirmininko pavaduotojas, Molėtų, Utenos ir Zarasų rajonų dainų švenčių organizatorius ir vyr. dirigentas, Zarasų rajono muzikos mokymo metodinės komisijos pirmininkas. 1964 jis apdovanotas Liaudies švietimo pirmūno ženkleliu.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999.