Sentlerincas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sentlerincas
veng. Szentlőrinc
   HUN Szentlőrinc Címer.svg      Flag of Szentlőrinc.svg   
Szentlőrinc - Palace.jpg
Miesto panorama
Laiko juosta: (UTC+1)
------ vasaros: (UTC+2)
Valstybė Vengrijos vėliava Vengrija
Medė Barania
Gyventojų (2008) 7 080

Sentlerincas (veng. Szentlőrinc) − miestas Vengrijos pietuose, netoli nuo valstybinės sienos su Kroatija; Baranios medėje. Mieste yra kunigaikščių Esterhazių rūmai, kurie yra turistų traukos centras. Gyventojai verčiasi prekyba, amatais, žemės ūkiu, vyndaryste ir teikia turizmo paslaugas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

XVIII a. viduryje čia buvo įkurtas kunigaikščio Miklošo Esterhazio dvarų administracinis centras. 16961717 m. pastatyti baroko stiliaus rūmai, kurie vėliau kelis kartus buvo išplėsti. Katalikų klebonija ir baroko stiliaus bažnyčia buvo baigta statyti apie 1718 m. – netrukus po rūmų.

XVIII a. pastatytas Koncz-Brantner namas Munkácsy Mihály gatvėje – buvusi Esterhazių šeimos dvaro valdytojo rezidencija. Šiandien čia yra didelė, viešai prieinama privati ​​kolekcija. Be to, mieste yra naujas, didelis kraštotyros muziejus su archeologijos, vietinės istorijos ir etnologijos ekspozicijomis.

Renginiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekvienais metais rugpjūčio 10 d. mieste prasideda Parapijos mugė. „Laurentijaus dienose“ yra daugybė kultūrinių renginių ir gatvės pokylis. Taip pat vyksta įprasta žemės ūkio mugė „Ūkininkų diena“ („Gazdanapok“). Mugė yra pagrindinis Baranios apskrities žemės ūkio renginys.

Miestų partnerystė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Futbolas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]