Saugokis automobilio

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Saugokis automobilio

PavadinimasБерегись автомобиля
Kilmės šalisTSRS
RežisieriusEldaras Riazanovas
Scenaristas (-ai)Eldaras Riazanovas,
Emilis Braginskis
VaidinaInokentijus Smotkunovskis
Olegas Jefremovas
Andrejus Mironovas
Metai1966
Žanraskomedija
Trukmė90 min.
Kalbarusų
IMDb įrašas

Saugokis automobilio – 1966 m. tarybinė komedija, sukurta legendinio režisieriaus Eldaro Riazanovo. Pagrindinius vaidmenis atliko Inokentijus Smotkunovskis ir Olegas Jefremovas.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kriminalinių nusikaltimų tyrėjas Maksimas Podberiozovas tiria keistus mieste vykstančius nusikaltimus – per trumpą laiką pavagiami trys, gerai saugomi automobiliai (GAZ-21 „Volga“), nors tokių pačių pilna nesaugomų gatvėse.

Jurijus Detočkinas – eilinis pilietis, dirba draudimo bendrovėje, vaidina kultūros namų saviveiklos teatre, tačiau šeimynykščius stebina dažnomis komandiruotėmis, o darbdavį – pastoviomis išvykomis dėl sergančių giminaičių. Iš tiesų, laisvu nuo darbo metu būtent jis nuvarinėja automobilius.

Detočkinas atsitiktinai susipažįsta su inspektoriumi, kuris irgi vaidina teatre. Jie kartu repetuoja būsimam spektakliui „Hamletas“. Detočkinas darbo reikalais lankydamasis spekulianto Dimos Semicvetovo namuose pastebi jo naują Volgą. Jis du kartus nesėkmingai mėgina ją pavogti (pirmą kartą suveikia signalizacija, vėliau – pakliūna į spąstus), iš trečio karto pavyksta tai padaryti autokrano pagalba. Detočkinas su tuo automobiliu keliauja į tolimą miestą parduoti automobilio, pakeliui išvengęs milicininko pinklių.

Jam dar būnant išvykoje tyrėjas Maksimas aplanko Jurijaus motiną ir iš jos pasakojimų išsiaiškina, kad jo persekiojamas vagis yra jo draugas Jurijus. Šiam grįžus, tyrėjas išsiaiškina, kad Detočkinas automobilius vogė tik iš sukčių, o visus gautus pinigus perleidžia vaikų namams. Nors Maksimas atsisako jį suimti, Detočkinas toliau tęsia savo darbus. Teismas nepasigaili vagies ir uždaro jį į kalėjimą.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]