Rybackojė (apskritis)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Apskritis Sankt Peterburge

Rybackojė (муниципа́льный о́круг Рыба́цкое) - 52-oji municipalinė apskritis, įeinanti į Sankt Peterburgo Nevos rajoną. Apskritis yra pietrytinėje Sankt Peterburgo dalyje, palei Nevos upę. Municipalinėje apskrityje gyvena 49 537 žmonės (2002 m. gyventojų surašymas).

Apskritį aptarnauja Sankt Peterburgo metropolitenas, čia yra galutinė Nevsko-Vasileostrovskaja linijos stotis (Trečioji linija). Iš metro stoties taip pat galima patekti ir į Rybackojės geležinkelio stotį, iš kurios kursuoja traukiniai į netoliese esančias gyvenvietes ir sodus. Apskrityje daugiausia yra miegamieji miesto rajonai, čia yra įvairaus amžiaus ir tipų gyvenamųjų namų kvartalai bei tipiškos maisto prekių parduotuvės. Pastaraisiais metais Rybackojėje padažnėjo statybos, čia atsirado keletas prekybos centrų. Daugiausia į vakarus nuo metro stoties yra keletas lengvosios pramonės įmonių.

Rybackojės apskrities ribos: nuo Zaporožskaja gatvės Obuchovskoj Oborony prospektu iki Černovo gatvės, toliau - Černovo gatve iki Nevos upės, toliau - Neva iki Deviatogo Janvaria gatvės, šiaurine kelio Ust Ižora - Ust Slavianka kelio puse, Ust Slavianka, palei šiaurinę privažiavimo prie Kolpino valymo įrenginių puse, šiuos įrenginius apeina ir kerta geležinkelio atšaką į Volchovstrojų, toliau eina pietvakarine geležinkelio linijos atšakos puse iki rytinės Rybackojės metro depo pusės. Nuo ten - iki Maskvos geležinkelio atšakos, toliau palei vakarinę Maskvos geležinkelio atšaką iki Bratjev Gribakinych gatvės, jos ašimi - iki Zaporožskaja gatvės, toliau - Zaporožskaja gatvės ašimi iki Obuchovskoj Oborony prospekto.