Romanas Algimantas Sedlickas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Romanas Algimantas Sedlickas
Gimė 1942 m. liepos 23 d. (78 metai)
Vievyje
Veikla advokatas, JAV lietuvių ir Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas.

Romanas Algimantas Sedlickas (g. 1942 m. liepos 23 d. Vievyje) – advokatas, JAV lietuvių ir Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tėvas prieš karą tarnavo Lietuvos policijoje, o karo metais dalyvavo įvairiose Lietuvoje vykusiose akcijose, todėl 1944 m. šeima buvo priversta trauktis į Vokietiją. Mokyklą lankyti pradėjo Vokietijoje, mokslus tęsė Jungtinėse Amerikos Valstijose ir 1960 m. Ročesteryje (Niujorko valstijoje) baigė Aqvinas institutą. 1964 m. baigė Niujorko Fordhamo universitetą ir įgijo filosofo specialybę. 1967 m. Niujorko valstijos Bafalo universitete apgynė teisės mokslų daktaro disertaciją.

Baigęs mokslus tarnavo JAV karinėse oro pajėgose Vietname. Šios tarnybos metu buvo apdovanotas bronzinės žvaigždės Bronze Star Medal [1] ordinu. Vėliau pradėjo advokato karjerą, specializavosi baudžiamosios ir verslo teisės srityse, konsultavo įmonių steigimo, jų veiklos organizavimo ir tarptautinių sandėrių sudarymo klausimais. Kartu dirbo mokslinį darbą politinės filosofijos ir ekonomikos mokslų srityje.

Į Lietuvą sugrįžo 1991 m., Lietuvoje konsultavo privačius asmenis, firmas ir valstybės pareigūnus tarptautinės ir verslo teisės bei autorinių teisių klausimais, dirbo Lietuvos mokslų akademijos Puslaidininkių fizikos instituto konsultantu ryšiams su užsieniu. 20002004 m. Seimo narys. 2003 m. buvo išrinktas Kauno miesto savivaldybės tarybos nariu, bet mandato atsisakė.

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos narys. Dalyvavo Kėdainių Skrydžių mokymo centro, užsiimančio sportine aviacija, veikloje. Nuo 1999 m. Lietuvos liberalų sąjungos narys, 2003 m. Liberalų ir Centro Sąjungos narys.

Bibliografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]