Robert Indiana

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Robert Indiana
BobIndianaMaine.jpg
Robertas Indiana dirbtuvėje
Gimė 1928 m. rugsėjo 13 d. (91 metai)
Njukaslas, Indiana, JAV
Veikla JAV poparto menininkas, tapytojas, skulptorius, grafikas
Commons-logo.svg Vikiteka Robert IndianaVikiteka
LOVE pašto ženkle

Robertas Indiana (angl. Robert Indiana, tikr. Robert Clark; 1928 m. rugsėjo 13 d. Njukasle, Indianos valstijoje) – JAV menininkas, tapytojas, skulptorius, grafikas, poparto judėjimo dalyvis.

R. Indiana persikėlė į Niujorką 1954 m., kur prisijungė prie poparto menininkų. R. Indianos darbai dažniausiai pasižymi ryškiais ir paprastais vaizdiniais, ypač skaičiais ir trumpais žodžiais, pvz., „EAT“, „HUG“, „LOVE“. Jo aliuminio skulptūra, 2002 m. pastatyta Taivano Taipei 101 dangoraižio fojė, pavadinta „1-0“, joje panaudoti įvairiaspalviai skaičiai. Po Rugsėjo 11 d. atakos R. Indiana sukūrė seriją Taikos paveikslų, kurie buvo eksponuojami 2004 m. Niujorke.

LOVE[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vienas žymiausių R. Indianos darbų yra žodis didžiosiomis raidėmis LOVE (meilė), patalpintas kvadrate, su pakreipta O raide. Pirmą kartą šis kūrinys pasirodė kaip kalėdinis atvirukas, sukurtas Niujorko Šiuolaikinio meno muziejui 1964 m. Šis vaizdas panaudotas išleidžiant 8 centų vertės JAV pašto ženklą 1973 m., pirmąjį iš „meilės ženklų“ serijos. Skulptūros su šiuo žodžiu pastatytos įvairiuose JAV ir pasaulio miestuose.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]