Pereiti prie turinio

Red Dead Redemption

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Red Dead Redemption
Kūrėjas Rockstar San Diego
Leidėjas Rockstar Games
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2010 m. gegužės 18 d.
Žanras (-ai) veiksmo ir nuotykių
Režimas Vieno žaidėjo,
keleto žaidėjų (iki 16)
Reitingai ESRB: Mature
PEGI: 18
Platforma PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One
Versija
Variklis
Platinimas Blu-ray, DVD, atsisiuntimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys
Oficiali svetainė

Red Dead Redemption – 2010 m. veiksmo ir nuotykių vesterno žaidimas, sukurtas JAV „Rockstar San Diego“ studijos ir išleistas „PlayStation 3“ ir „Xbox 360“ konsolėms. Tais pačiais metais pasirodė atskirai galimas žaisti žaidimo plėtinys „Undead Nightmare“ ir vėliau žaidimas tapo žaidžiamas su „Xbox One“ konsole.

„Red Dead Redemption“ sulaukė aukšto kritikų įvertinimo. Metacritic.com duomenimis, žaidimas įvertintas 95 balų iš 100 vidurkiu.[1][2] Gamespy ir Gamespot svetainės jį išrinko „Metų žaidimu“[3][4] ir jis buvo įtrauktas į kai kuriuos „geriausių visų laikų“ žaidimų sąrašus: pagal gamesradar.com − 6 (2015 m.),[5] pagal „Slant“ žurnalą − 2 (2018 m.)[6] vietose.

2015 m. leidėjas paskelbė, kad buvo išplatinta 14 mln. žaidimo kopijų.[7] 2018 m. išleistas žaidimo priešistorės įvykius pasakojantis „Red Dead Redemption 2“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dž. Marstonas prie Boni Makfarlen rančos

„Red Dead Redemption“ veiksmas vyksta pramanytose JAV Laukinių vakarų ir Meksikos vietovėse. Pagrindinis herojus Džonas Marstonas kadaise buvo banditų gaujos narys, tačiau buvo sužeistas, gaujos apleistas ir pasitraukė iš „biznio“. Vyriausybės agentai po to jį surado ir mainais į gyvenimą kartu su šeima pareikalavo Dž. Marstono sumedžioti jo buvusios gaujos narius, kurie sukūrė savo atskiras gaujas ir toliau plėšikauja. Veiksmas prasideda 1911 m. Dž Marstonui atvykus į Laukinių vakarų Armadilo miestelį susitikti su buvusiu bendru Biliu Vilkinsonu, tačiau prie šiojo būstinės jis pašaunamas. Dž Marstonas išgelbėjamas pro šalį važiavusios Boni Makfarlen ir su vietos maršalu ir kitų gyventojų parama turi susikauti su įvairiais banditais, bei galų gale − su savo buvusiais sėbrais.

Mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo veiksmas vyksta 3D kompiuterinės grafikos aplinkoje valdant pagrindinį herojų Dž. Marstoną iš trečiojo asmens perspektyvos. Po Laukinius vakarus herojus gali judėti pėsčiomis, su žirgu arba žirgais traukiamu vežimu. Žaidimo eigoje šaudomasi su banditas, veikia priedangos sistema, kai herojus gali slapstytis už tvorų, akmenų nuo priešiškos ugnies. Žaidime yra laiko sulėtinimo galimybė (Dead-Eye), kad Dž. Marstonas gali tiksliau nusitaikyti į priešininkų kūno dalis. Iš nukautų banditų galima rinkti pinigus, šovinius. Už įvykdytas šalutines misijas suteikiami pinigai, auga herojaus garbės (Honor) ir šlovės (Fame) statistiniai duomenys, kurie lemia, kaip su herojumi elgiasi miestelių gyventojai. Miesteliuose herojus gali pirkti ginklus, šovinius, sveikatingumo porcijas, lošti pokeriu ir kitus minižaidimus, priimti misijas.

Žaidime yra įvesta keletas daugelio žaidėjų (iki 16) žaidžiamų scenarijų, kuriuos žaisdami žaidėjai gali pasiskirstyti į kovojančias tarpusavyje ar kovojančias kartu (Co-op) grupes. Plėtinyje „Undead Nightmare“ žaidimo veiksmas modifikuotas į Dž. Marstono kovas su zombiais, atitinkamai pakoreguotas siužetas.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]